Osmatřicátý hráč světa, který v Prostějově startoval na volnou kartu, vstoupil do utkání s hráčem z druhé stovky světového žebříčku dobře. Úvodní set však nakonec prohrál v tie-breaku. Druhá sada přinesla vyrovnaný boj, v jejím závěru ale ztratil Fin svoje podání a prohrál 4:6.

Čtvrtý nasazený Albert Montanes ze Španělska otočil úvodní sadu se Slovákem Karolem Beckem. Hráč první světové padesátky prohrával už 3:5 a 0:40, nakonec však set vyhrál ve zkrácené hře. Ve druhé sadě už Montanes jasně dominoval a zvítězil 6:2.

Domácí hráč Michal Konečný, který nahradil nemocného Jaroslava Pospíšila, nestačil na Kazacha Andreye Golubeva a prohrál ve dvou setech.

Chvíli po poledni rozehrál své utkání na centrálním dvorci Radek Štěpánek, který bojuje s Victorem Estrellou z Dominikánské republiky. Následovat budou zápasy Jana Hájka, Jiřího Veselého i Lukáše Rosola.