Cyklisté by se vyhnuli silnici č. 377, která má místy jen velmi úzkou krajnici.

„Do včerejška jsme čekali na územní rozhodnutí, teď bude následovat stavební řízení,“ uvedla místostarostka Plumlova Gabriela Jančíková.

Mapka cyklostezky podél plumlovské přehrady

Kudy povede?

Od stavebního úřadu se podařilo získat zákres konečné varianty vedení nové cyklotrasy. Začínat by měla u parkoviště nad letním kinem na západním okraji Mostkovic, dále by pokračovala pod zahradami chatek, pod hotelem Plumlov a vedla přes pláž U Lázníčků. Vyústit má poblíž hráze Podhradského rybníka. Do Plumlova se cyklisté dostanou po dosavadní cestě.

Ještě nedávno to přitom vypadalo, že je cyklostezka nadlouho zablokovaná. Začátkem března Deník informoval, že stavba vázne.

„Od plánů na vybudování cyklostezky jsme neupustili. Celý projekt nyní visí na jednom pozemku, který je pro nás důležitý, abychom mohli začít stavět. Na pozemek soud vydal předběžné opatření,“ vysvětlil starosta Adolf Sušeň.

Nicméně podle Jančíkové již překážka padla. „V pozemcích už není problém,“ shrnula politička.

Lidé novinku vítají

Někteří lidé z okolí jsou za novinku rádi. I pro ně může znamenat bezpečnější cestu na nákup či na chatu.

„Už měla léta stát. Bylo by pěkné, pokud by se ji podařilo vybudovat. Je tu nutná už jen kvůli provozu tady,“ poznamenal jeden z chatařů, který se představil jako Milan.

Podobného názoru je Ladislav Koláček, majitel opravovaného hotelu Zlechov.

„Stezka zvýší zájem lidí o lokalitu, tedy o celou přehradu. Jsem za ni tedy rád,“ řekl pro Prostějovský deník.