"Upravený projekt stavby cyklostezky Anenská máme připravený již rok a půl, ale čekali jsme na případnou dotaci. V původním projektu byla stezka vedena před vchody bloku 12 na sídlišti Svobody. Hrozilo tam nebezpečí kolizí s chodci, dětmi a staršími lidmi. Proto jsme zvolili současné řešení," vysvětlil náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal.

Aktuálně se tak propojí ulice Anenská a Anglická kouskem po zeleném pásu a z velké části po málo využívaném starém chodníku z druhé strany bloku 12.

Prostějovská tržnice, 13. 5. 2022
Prostějovská tržnice plná lidí, na odbyt jdou přísady

Občané žijící v inkriminované lokalitě jsou se změnou v projektu spokojeni.

"Když jsem viděla původní projekt, nechtěla jsem tomu moc věřit. Po chodníku mezi silnicí dvanáctkou chodí spousta lidí a kdyby tam měli jezdit i cyklisté a koloběžkáři, tak by tam bylo hodně nebezpečno. Oni tam jezdí i tak, ale snad když jim udělají stezku, tak ji budou využívat," sdělila Deníku Marie, žena seniorského věku žijící na sídlišti Svobody.

V létě už by se po nové cyklostezce mohlo jezdit.

"Předpokládáme, že dokončení stavby by se mělo stihnout do konce letošních prázdnin. Nejsou tam žádné velké kolize se sítěmi a podobné problémy," doplnil Rozehnal.

Nový úsek cyklostezky bude dlouhý 197 metrů a široký 4,5 metru. Propojí už hotové cyklostezky od kruhového objezdu u Lidlu po přechod pro chodce u pasáže Anděl.