„Stezka po pravé straně ve směru k místnímu nádraží bude mít červený asfaltový povrch a bude oddělená od chodníku pruhem zeleně doplněným veřejným osvětlením,“ uvedla mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová s tím, že chodník podél domů stavební firma zrekonstruuje ve stylu původních materiálů.

Stezka v Rejskově ulici bude navazovat na další dvě trasy cyklostezek. Jedna povede po severní straně Sladkovského ulice, přes Olomouckou až k Držovicícím, druhá Martinákovou ulicí, odkud se cyklisté napojí přes ulici Pod Kosířem na stezku do Smržic. Pohled obyvatel Prostějova na umístění cyklostezky v Rejskově ulici se různí.

Vhod přijde hlavně lidem, kteří na bicyklu jezdí do Držovic nakupovat. „Pokud stezku protáhnou za rondel na Olomoucké, bude cesta na kole jednodušší a bezpečnější,“ myslí si Pavel Skládal.

Starousedlíkům se představa likvidace chodníku z litého asfaltu a nárůst počtu kol projíždějících okolo jejich domů vůbec nezamlouvá. Mnozí poukazují na klid a historii ulice. „Cyklostezka sem podle mě nepatří. Lidé teď budou muset chodit podél domů a to znamená pravidelné odklízení sněhu v zimě. Ten se ale z nesouměrně dlážděných kamenů odhrabuje dost těžko,“ postěžovala si osmdesátiletá obyvatelka Rejskovy ulice.