Tělesný pohyb a sport na zdravém vzduchu je přirozený. "Jednalo se už o druhou lekci a hodláme pokračovat každých čtrnáct dní. Děláme to proto, že imunita se rovná příroda, zdravý vzduch a cvičení," komentoval Pavel Matoušek, provozovatel Bistra U Matesů s tím, že je vděčný za každého jednotlivce, který přišel cvičit nebo se jen díval a podporoval cvičence.

Sobotní dopoledne bylo na vrcholu Velkého Kosíře poklidné. Výletníci si mohli v klidu opéct špekáčky a odpočinout si na čerstvém vzduchu. 10.4. 2021
Kosíř díky lockdownu odpočívá. Tradiční davy výletníků tam nemohou

Důležitá je motivace a boj proti nesmyslným zákazům.

"Chci aby se lidi zase začali hýbat. Spousta se jich neumí namotivovat sama. Dalším aspektem je určitý protest proti nesmyslnému vládnímu nařízení, které zakazuje sportovat. Připadá mi to nesmyslné a cílené na oslabení imunity, než aby nás to před něčím ochránilo," říká předcvičující Alena Krajíčková, lektorka TRX a fitness trenér.

VIDEO: Cvičení u bistra Hloučela

Zdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

O tom, že se sportování ve stínu stromů líbilo svědčily i spokojené výrazy účastníků.

"Užila jsem si to fantasticky, bylo to úžasné. Myslím, že je to v téhle době ten nejlepší nápad. Pohyb a sport mi moc chybí, cvičím ráda a venku je to pecka," sypala ze sebe zadýchaným hlasem Simona Drozdová.

Útok bagrů na demolici dálničního mostu na D46 v Prostějově. 10.4. 2021.
VIDEO: Bagry zaútočily na prostějovský dálniční most u Vitany

Sportovat se v biokoridoru bude i nadále. K fitness přibude i zumba.

"Na cvičení jsme s lektorkou domluvení ve čtrnáctidenním intervalu. Dnes nás navíc oslovila jedna maminka, která provozuje zumbu. Každých čtrnáct dní bude od dvou odpoledne proticovidové cvičení TBV a od 15.30 hodin zumbička pro nejmenší," uzavírá rebelující restauratér z Prostějova.

Venkovní občerstvení U Matesa - Originálním způsobem vyjádřil svůj ´vděk´ vládě Pavel Matoušek z Prostějova.
Hospodský od Matesů "děkuje" vládě za současné zmatky. Pěkně po svém, na tabuli

Petice za školy bez roušek

Součástí akce byla i možnost podepsat petici za návrat dětí do škol bez roušek. Ta se podepisovala kousek od výčepu.

"Na rozdíl od jiných petic, které se staví proti všemu, my navrhujeme kompromis. Požadujeme neinvazivní testování u dětí, nesouhlasíme s povinným nošením roušek v řádech dlouhých hodin ve výuce. Jako poslední bod je požadavek na otevření sportovišť pro děti, vnitřních i venkovních. Sám osobně vidím, jak za poslední rok upadá jejich fyzická kondice a tím se oslabuje imunita," vysvětloval prostějovský zastupitel a sám aktivní sportovec Pavel Dopita (SPD) a doplnil: "Lidi petici podepisují a na jejich dotazy co s ní bude, jim odpovídám. Petici předám našemu poslanci Radimu Fialovi, aby ji předal a přednesl v poslanecké sněmovně."