"Oficiálně jsme měli začínat v deset hodin, lidi ovšem přicházeli mnohem dříve. Na dračku šly především jitrnice," komentoval předseda mysliveckého spolku Arnošt Král.

Myslivci z Kobeřic dělali domácí zabíjačku po třetí v řadě, podruhé pak v areálu mateřské školy Dobrochov.

"Je tady výborné zázemí. Všechno máme na jednom místě, lidé mohou posedět i pod střechou. Domluva s dobrochovským starostou Křížem je vždy bezproblémová," pochvaloval si vstřícnost předseda Král.

Lidé si odnášeli i tlačenky, černou polévku nebo čerstvě rozbourané maso.

"Prase mělo dvě stě padesát kilo. Dokupovali jsme pouze jazyky. Naší specialitou je obložený talíř a vepřový vrabec se zelím," doplnil Arnošt Král.

Větrná elektrárna v Drahanech
Vyrostou na Drahansku další větrníky? Investoři by zájem měli
Marie Vyklická, Mostkovice, narozena 20. února, míra 48 cm, váha 3 350 g
Nově narozená miminka na Prostějovsku - 8. týden 2019

Nejvíc šly na odbyt jitrnice a tlačenka

Myslivecký spolek Předina má šestnáct aktivních členů, kteří se bez výjimky podíleli na celé zabíjačce. Samotná poprava vepříka se konala už ve čtvrtek. Dva dny se pak vše potřebné chystalo.

"Děláme to i kvůli finančnímu přilepšení. Výsledek je ovšem vždycky nejistý, protože náklady jsou značné. Musí se toho co nejvíce prodat a záleží také na tom, kolik se toho vypije," usmíval se hospodář spolku Zdeněk Erva a dodal: "Předběžně ale mohu soudit, že budeme v plusu. Co se týká zabíjačky, tak se prodalo prakticky všechno a opět toho bylo málo."

Nejvíce šly na odbyt jitrnice a tlačenka. "Příští rok se pokusíme udělat toho víc. Letos jsme měli osmdesát jitrnic, ale ukázalo se, že ten počet je zdaleka nedostačující," slibuje závěrem Erva.

Myslivci z Přediny tak už prakticky při úklidu sobotní zabíjačky plánovali průběh té příští, která se podle jejich slov bude opět konat v oblíbeném Dobrochově. (zv)

Divadelní ples v Němčicích
Divadelní ples v Němčicích přinesl zábavu v domáckém duchu
Výprava za telátky
Za telátky špacírovalo okolo třiceti dětí