Město Prostějov zrušilo veřejnou obchodní soutěž na návrh parkovacího systému v centru města. Co zastupitele vedlo k takovémuto kroku? Hodlá radnice problém parkování ve městě vůbec řešit? A kdy?

Na poslední tiskové konferenci připustil starosta Jan Tesař, že Prostějov je jedním z mála měst, kde není dostatečná síť cyklostezek. Nyní by se tedy měla rozrůst o dalšího půlkilometru. Odkud a kam povede? Kdy se rozběhnou stavební práce? A kdy by měla být hotova?

Prostějovští řidiči dostali opět příležitost se pořádně naštvat. Jeden ze semaforů na městském okruhu zvládal jedinou barvu: červenou. Proč tomu tak bylo? Na tuto otázku odpoví Ladislav Kyllar, vedoucí střediska společnosti ASA TS Prostějov.

V naší glose se Jan Hájek opět originálním způsobem zamýšlí nad zdražením energií. Z jeho úvahy vyplývá, že buď energetické koncerny s lidmi žertují, nebo to s nimi "myslí skutečně upřímně". Ale co? Možná, že se mýlí…

Ve sportě se zaměříme na tři v tuto chvíli nejsledovanější prostějovské sporty: hokej, basketbal a ženský volejbal. Právě nováček ženské extraligy ČR se na superturnaji v Itálii utká s týmy, které pravidelně nastupují v prestižní Lize mistrů. Jak děvčata úspějí, to zatím nevíme, ale na ostatní otázky hledejte odpověď v patečním Prostějovském deníku!