„V listopadu přišlo na besedu na sedm desítek občanů, zástupců neziskových organizací a dalších firem,“ informovala mluvčí prostějovského městského úřadu Jana Gáborová. Z neformální diskuse tehdy vyplynulo deset problémů, které jsou součástí ankety.

„Ale samozřejmě může kdokoli přijít i s jiným okruhem problémů, které mu ve městě vadí,“ doplnila mluvčí Gáborová.

Výstupy z fóra a ankety projedná rada a následně i zastupitelstvo Prostějova.

„Každoročně dostáváme čtyři sta až pět set podnětů,“ upřesnil místostarosta Vlastimil Uchytil. Podle něj očekávají letos více podnětů, protože poprvé se anketa objevuje v elektronické podobě.

Prostějované by chtěli například vyřešit parkování ve městě, vnější městský okruh, rozšířit zeleň a síť cyklostezek a zmiňují i komplex problémů spojených s volným časem dětí a mladistvích.

„Těch věcí je samozřejmě víc, ale tyto se objevovaly nejčastěji,“ uvedla Alena Dvořáková, koordinátorka projektu Zdravé město.

Některé okruhy jsou v anketě nešťastně pojmenované. Podle Dvořákové je to kvůli tomu, že projekt Zdravého města běží v mnoha městech republiky a v rámci porovnávání jednotlivých oblastí a výstupů volí úředníci techničtější a odbornější názvy. Obyčejný smrtelník si je pak ale nemůže spojit s konkrétním problémem.

Anketní dotazník je k dispozici na internetové adrese www.mestopv.cz.

Do 31. ledna lze pak vyplněný formulář odevzdat v informačním centru radnice.

„Se všemi připomínkami od občanů se pracuje, každý odbor městského úřadu se snaží odvést co nejlepší práci,“ ujistila koordinátorka Dvořáková.