„Se vším se vyčkává na rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci,“ sdělil olomoucký advokát Petr Dítě, který žaloby vypracoval.

Dítě připomněl, že prosincové rozhodnutí Krajského soudu v Brně vrátilo Oděvní podnik (OP), který byl v rozprodeji, do stavu reorganizace. „Jeden z věřitelů, konkrétně společnost Pyrgos Lefkos, se však proti rozhodnutí krajského soudu odvolal k vrchnímu soudu a ten stanovil jednání v této záležitosti na šestý duben,“ konstatoval právník Petr Dítě.

Dvě žaloby

Tento advokát vypracoval žalobu například na někdejšího bosse OP Františka Tuhého, který si měl v letech 2004 až 2007 údajně neoprávněně vyplatit na ročních prémiích více než 26 milionů korun.

Žalobu zpracoval i na Tuhého dceru Janu Volkovou. Ta spolu se svým manželem pronajímala Oděvnímu podniku nemovitost v Plumlovské ulici číslo 28 pro podnikovou prodejnu, kde pracovala jako vedoucí.

„Nájemné v jejich prostorách bylo téměř trojnásobně vyšší než v jiných prodejnách OP,“ upozornil Dítě s tím, že Jana Volková pobírala na postu podnikové šéfky mnohem více peněz než vedoucí ostatních prodejen.

Budou mít kupci trpělivost?

Petr Dítě netají obavy z toho, že dlouhodobě nevyjasněná situace kolem OP může některé zájemce o majetek firmy odradit. „O areál v Konici i výrobnu měřenek měli kupci zájem,“ zmínil se před časem dnes už bývalý insolvenční správce OP Jiří Kocvrlich z Přerova. Jeho působení skončilo právě kvůli tomu, že soud vrátit Oděvní podnik do stavu reorganizace.

Jak se nyní vede prostějovské výrobně měřenek, tedy obleků na míru? „Jedeme podle plánu, v březnu dokonce nad plán,“ vyjádřil se v úterý manažer výroby OP Miroslav Galář. Podotkl přitom, že měřenky dávají práci dvě stě lidem.

O oblecích na míru se hovoří jako zlatém vejci Oděvního podniku. Měřenky totiž poptávají nejen tuzemští zákazníci, ale především klienti ve Velké Británii a zemích Beneluxu. Výrobna obleků na míru měla být na prodej za sto milionů korun. (rh)

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku