„Demoliční firma rozebírá kasárny postupně, ale před nedávnem dělníky omezovaly hluboké mrazy. Přesto všechno šlape podle plánu. Dělníci třídí hromady suti na cihly, dřevo a kovy, aby je mohli odvést k řádné recyklaci," vysvětlil náměstek primátorky Zdeněk Fišer, kterého doplnila náměstkyně Ivana Hemerková:

„Hlavním cílem bylo, aby hlavní část demolice proběhla v chladných měsících, a to kvůli zvýšené prašnosti. Až na jaře začnou lidé v okolí více větrat a otevírat okna, neměla by je demolice kasáren tolik omezovat," řekla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Proti bourání bývalého armádního objektu se zvedla vlna kritiky. Lidé v ulicích města podepisovali petice za zachování budovy, proti byli i opoziční zastupitelé. Na listopadovém zasedání však zastupitelé města demolici jezdeckých kasáren schválili.

Děkovačka

I přes počátečních odpor některých obyvatel, si podle slov Zdeňka Fišera, lidé v okolí kasáren demolici pochvalují.

„Byl jsem se na průběh bourání několikrát podívat a na místě mě oslovovilo hned několik lidí, kteří mi doslova děkovali, že jsme konečně zařídili demolici a zbavili je tak bezdomovců, kteří v kasárnách přebývali," uvedl náměstek primátorky.

Plány města

Co vyroste na místě bývalých kasáren, to zatím není úplně jisté. Vedení města předalo zakázku k vypracování studie na využití pozemku.

„Velmi rádi bychom na místě vybudovali tělocvičnu, zaměřenou na malé sporty. Především pro florbalisty, kterých je v Prostějově více než tisícovka a nemají pořádně kde hrát. V jednání je také stavba komunitních domů a v neposlední řadě vybudování centrálního parku, který by byl propojený s botanickou zahradou," popsal plány s pozemkem po bývalých kasárnách náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Kdy začne vedení města tyto plány realizovat je zatím otázkou. Nejzazší termín, kdy musí firma demolici dokončit je začátek září.