Nápad svolat veřejnou diskuzi se zrodil v hlavě opozičního zastupitele Jana Navrátila (Změna pro Prostějov).

"Deset let se ten problém nemohl řešit. Od úterý 22. ledna 2019, kdy byl konečně vynesen jasný rozsudek, že je smlouva města s Manthellanem neplatná, už uběhlo hodně vody. Je čas, konečně činit konkrétní kroky," komentuje Jan Navrátil a dodává: "Ano, radnice něco připravuje. Cílem ale je, aby se diskutovaný prostor vyřešil v souladu se zájmem občanů. Proto je potřeba posbírat jejich názory, které zatím neznáme."

Přijdu, řekl primátor

Na veřejné shromáždění jsou zváni všichni obyvatelé, kterým není osud centra lhostejný. Účast přislíbil i primátor František Jura (ANO 2011).

"My jako vedení města máme jasnou představu, co v tom prostoru chceme. Chtěli jsme to nejdříve všechno prokonzultovat, udělat jednotný a jasný návrh a pak ho diskutovat s veřejností. Nemůžeme přece předstoupit před lidi a říct jim, že vlastně nevíme co chceme, aby nám to řekli oni," vyslovil svůj názor na pondělní schůzku František Jura

"Na schůzku mám v plánu jít. Vedení města by tam být mělo. Lidé mohou mít dobré nápady, zajímá mě to. Pokud budou návrhy veřejnosti zapadat do nastavené koncepce, rádi je do plánu zařadíme. Celý problém řešíme komplexně a pevně věřím, že ho vyřešíme ke spokojenosti většiny," doplnil primátor.

Anketa pro občany

Do kaska se chystá i radní Milada Sokolová (ODS).

"Myslím, že nejen já, ale všichni mí kolegové, nebudou-li mít jiné pracovní povinnosti, s pondělním jednáním ve Společenském domě počítají. Vedení města pracuje na zadání architektonické soutěže k řešení celého prostoru, na webových stránkách jsme spustili anketu, v níž se ptáme občanů na jejich názor na Společenský dům, tržnici, parkovací dům, takže v tomto směru se domnívám, že je v zájmu všech zastupitelů, abychom dospěli ke shodě ve prospěch města," vyjádřila se k pondělní akci radní Sokolová.

Místem konání bude logicky Společenský dům.

"Kde jinde, bychom měli veřejnou schůzi dělat? Sám jsem zvědavý kolik lidí přijde. Hlavně s jakými názory. Město už nějaký projekt zveřejnilo. Je potřeba, aby se k tomu vyjádřili občané. Projektant od stolu přece nemůže vědět, co potřebuje trhovec. Trochu nešťastný se mi zdá i parkovací dům. Přece jenom jsou tam lidé zvyklí na volné, průchozí prostranství," uzavírá Navrátil.

Začátek veřejné schůze je naplánován na 16 hodin a zváni jsou všichni, koho daná problematika zajímá.