Extra tipy

Čarodějnice se utkají v olympiádě a soutěži krásy

Plumlov – Bohatý program si pro čaroděje a čarodějky připravili v plumlovském kempu Žralok. Slet čarodějnic odstartuje ve čtrnáct hodin vystoupením hudební skupiny Marbo, poté bude následovat Čarodějná olympiáda.

Nebude chybět ani kouzelnická show či volba nejkrásnější malé čarodějnice a ježibaby.

O půl osmé rozezní kemp u Podhradského rybníku koncert kapely Wohnout, po kterém bude následovat ohňová show a pálení čarodějnic.

Šestnáctý slet čarodějnic pak zakončí koncert kapely Black Rose. 

Návštěvníky zámku provede Saxana

Plumlov – Dobrodružná cesta zámkem, který se na jeden den promění v temné sídlo čarodějnic, čeká na všechny, kteří v sobotu zavítají na plumlovský zámek.

Během cesty komnatami budou návštěvníci čelit nástrahám a překvapením v podobě zlých čarodějnic, rarášků a dalších prapodivných bytostí. Čarodějné prohlídky startují od třinácti a potrvají do jednadvaceti hodin, vychází se v každou celou hodinu. 

Přehled sletů

Chybí vám v následujícím textu slet ve vaší obci. Ozvěte se spolu se stručnou informací na email: karel.rozehnal@denik.cz. Vaše pálení čarodějnic do seznamu záhy doplníme.

Na stejný email pak můžete posílat i fotografie s krátkou popiskou dokumentující váš slet. Vše u nás na webu pak najdete, aby se ostatní čarodějnice a čarodějové podívali, jak bylo živo právě u vás.

BUKOVÁ

Kdy: 29. dubna, od 18:00

Kde: za kulturním domem

Základní info: Soutěže pro děti, vatra, točené pivo, makrely, účast v maskách vítána.

BRODEK U KONICE

Kdy: 30. dubna, od 18:00

Kde: slet na náměstí, odlet směrem na fotbalové hřiště

Základní info: Rej čarodějnic, zkouška v létání, předání nových leteckých průkazů, vyhlášení nejlepších čarodějnic, upálení čarodějnic. Nezapomeňte si s sebou koště. Hraje dívčí skupina Rebelky. Masky dostanou špekáček zdarma.

DŘEVNOVICE

Kdy: 30. dubna, od 17:00

Kde: sraz za železničním mostem, pak průlet obcí do Areálu zdraví

Základní info: Stavění májky, pálení čarodějnic, opékání špekáčů.

HVOZD

Kdy: 30. dubna

Kde: na hřišti

Základní info: Čarodějnice a čarodějové jsou velice vítání. Součástí programu budou různé soutěže, opékání špekáčků a od 20.00 hodin hudební produkce s místní skupinou Kentus. Kolíky na opékání špekáčků si vezměte s sebou.

MYSLEJOVICE

Kdy: 29. dubna, od 17:00

Kde: na školní zahradě

Základní info: Společný průvod čarodějů a čarodějnic obcí k vyhnání zimy (řehtačky, bubínky, zvonečky a další rachotidla s sebou), zapálení čarodějnické vatry, opékání špekáčků, soutěž o nejhezčí čarodějnickou­ masku,

NEZAMYSLICE

Kdy: 30. dubna, od 17:00

Kde: před školou

Základní info: S sebou kočky, netopýry, špekáčky a pečivo. Zbytek zajistí mudlové.

OHROZIM

Kdy: 30. dubna, od 16:00

Kde: hřiště TJ Ohrozim

Základní info: Hry a soutěže pro děti, pečení buřtů na ohni, pekelný ohňostroj a bohaté občerstvení.

OLŠANY U PROSTĚJOVA

Kdy: 30. dubna, od 17:00

Kde: areál TJ Sokol Olšany

Základní info: Tradiční pálení čarodějnic, bohaté občerstvení. Večer taneční zábava, hrát bude Via Paběda.

OTINOVES

Kdy: 29. dubna, od 17:00

Kde: sportovní areál

Základní info: Spousta soutěží, stavění Máje, pálení čarodějnice, bohaté obřerstvení. Každé dítě navíc dostane buřta, ty si pak společně opečeme. Hudba k tanci i poslechu.

PLUMLOV

Kdy: 30. dubna, od 14:00 do pozdních nočních hodin

Kde: Kemp Žralok

Základní info: Tradiční velký slet čarodějnic s čarodějnou olympiádou, kouzelnickou show, vyhlášením Miss Malá čarodějnice a Miss Ježibaba. Ohňová show, pálení čarodějnic a bohaté občerstvení. V rámci programu i koncerty kapel Marbo, Wohnout, Black Rose a TH!S.

PROTIVANOV

Kdy: 29. dubna, od 18:00

Kde: hřiště TJ Sokol Protivanov

Základní info: Pro děti je připraven bohatý program a soutěže. Každé dítě v kostýmu dostane malý dárek, budou také ohodnoceny i nejlepší masky. Zakončení dětského programu ve 20.00 upálením čarodějnice na hranici. Občerstvení z udírny, langoše, pivo, limo a další.

PTENÍ

Kdy: 6. května, od 16:00

Kde: na hřišti za školou

Základní info: Pálení čarodějnic, nezapomeňte si masku. Akce plná soutěží pro děti o hodnotné ceny, prezentace projektů, do kterých je ZŠ zapojena.

SELOUTKY

Kdy: 30. dubna, od 17:00

Kde: Na Špičákově skále

Základní info: Souteže pro děti, ohňostroj, bohaté občerstvení.

TIŠTÍN

Kdy: 30. dubna, od 17:00

Kde: hřiště pod školou

Základní info: Soutěže pro děti, bohaté občerstvení.

URČICE

Kdy: 30. dubna, od 16:00

Kde: staré hřiště u lesa

Základní info: Zveme Vás na příjemné odpoledne plné her pro děti o drobné odměny, malování na obličej a nezapomenutelnou ukázku hašení ohně Dobrovolnými hasiči z Určic. Vyhlásíme také nejkrásnější masku. Pro rodiče máme připraveno občerstvení ve stáncích a dobroty z udírny. Po celé odpoledne bude hrát hudba a po zapálení ohně nastane pravý sabat do rytmů magického DJ. Nesmíte také přijít o okouzlující ohňostroj. Připravte si svůj nápoj lásky, zaklínadla i kouzelné hůlky. Letos je proti rytířům budete opravdu potřebovat!

VÍCEMĚŘICE

Kdy: 30. dubna, od 18:00

Kde: Sraz na kopci naproti Antoníčkového,  pak prolétnem celou obcí až na Chatu ve Svodnici.

Základní info: Čarodějnická klání a táborák. Čarodějnice a čarodějové všech věkových skupin dostanou špekáček zdarma. I pro ostatní bude připraveno občerstvení a uzené speciality. Zveme nejen rodiče, prarodiče, ale i všechny příznivce dobré zábavy. Srdečně Vás zvou hasiči, zahrádkáři a Obecní úřad.

VÍCOV

Kdy: 29. dubna, od 16:30

Kde: hřiště hasičů

Základní info: Soutěže pro děti se sladkou odměnou. S sebou špekáček a klacek na opékání.