Artisté a krotitelé se zde zdrží do neděle. Ve všední dny je představení v pět hodin odpoledne, v neděli už ve dvě. Kdo však přijde hned ve čtvrtek, bude mít možnost vidět celé představení za zvýhodněnou cenu.

„Program potrvá dvě hodiny a jeho součástí je mimo jiné drezúra berberských lvů,“ uvedl Pinder.

Lví zázrak

Právě berberští lvi, kteří jsou mimochodem jediným druhem lvů, kterým chutnají lidi, jsou kuriozitou cirkusu. Podařilo se zde totiž odchovat dvě mláďata, což je zcela výjimečný úspěch.

„Mám známého veterináře v plzeňské zoologické zahradě, který mi říkal, že se o odchov snaží už deset let a zatím se jim to nepodařilo. Takže tohle je malý zázrak,“ řekl manažer.

Tajemství úspěchu je prý v profesionální péči po narození.

„Není problém lvy spářit a nechat samici porodit. To se povedlo nám i jiným. Ale v drtivé většině případů buď matka mládě sežere, objeví se zažívací potíže nebo jiný problém a mláďata uhynou.

Proto jsme tyhle dvě svěřili hned po narození známým veterinářům z Hodonína, kteří nejenomže mají zkušenosti, ale hlavně je to baví. A tohle je výsledek,“ ukázal Pintera hrdě na dvě lví koťata.

Kleopatra a Fatima se mazlí i drápou

Kleopatra a Fatima se na něj hned po otevření dvířek vrhly a začaly se mazlit. A protože do mazlení vložily skutečně lví sílu, odnesl to cíl jejich lásky lehkým šrámem od drápu ve tváři.

Vypiplat je do takovéto kondice prý nebylo vůbec jednoduché.

„Po narození se o ně musíte starat čtyřiadvacet hodin denně, v noci k nim musíte vstávat a krmit je. Jedna z nich měla například na břiše bulku a díky tomu, že byla přímo v péči veterinářů, ti hned věděli, co s tím, a vyléčili ji. Kdybychom ji měli tady a teprve s ní někam jeli, přišli bychom o ni,“ vyprávěl manažer. Nyní už jsou lvíčata odrostlejší a mají se čile k světu. O tom se mohou ostatně přesvědčit všichni návštěvníci zvěřince.

Opice i balancování na pyramidě židlí

Lidé mohou kromě lvů obdivovat i volný výcvik ušlechtilých koní, vysokou jezdeckou španělskou školu či drezúru psů a opic. „Program ale není postavený jen na zvířatech, i když jsou velmi důležitá pro děti,“ podotkl Pinder.

Parádním číslem Žanety, nejmladší členky cirkusového rodu Navrátilů, je balancování na pyramidě židlí, kdy ve výšce několika metrů provádí těžko uvěřitelné výkony. Při vystoupení v Třebíči nedávno v této artistické disciplíně dokonce překonala rekord svého otce a vysloužila si tak zápis do české knihy rekordů. Diváci se také mohou těšit na balancování na válečcích nebo servírování občerstvení na roztočených talířích.

„Navíc se u nás při představení živě zpívá,“ podotkl klaun Fugin, který závěrečnou píseň zpívá právě s malou Žanetou.

PROGRAM CIRKUSU CARINI V PROSTĚJOVĚ - 15.9. 2011 - 18.9. 2011 - čt,pá,so - 17:00, ne - 14:00