V centru se pořádají různé semináře, besedy a programy pro rodiče s dětmi. Mateřské centrum nyní slavilo dvacet let od svého založení.

A narozeniny to byly vskutku velkolepé! „Cipískovy tety“ totiž uspořádaly maškarní bál. A ne jen tak ledajaký. Tentokrát v něm hlavní roli nehrály děti, ale jejich rodiče.

Akce se uskutečnila v pátek ve večerních hodinách a zúčastnilo se jí přes sto lidí.

„Dlouho jsme přemýšleli, jak oslavit naše dvacáté výročí. Chtěli jsme pozvat všechny, co znají naše mateřské centrum. Dali jsme hlavy dohromady a řekli jsme si, že když nám ty karnevaly tak jdou, tak zorganizujeme maškarní pro dospělé,“ prozradila Deníku Jitka Zapletalová, vedoucí MC Cipísek.

Nápad na karneval přišel prý už na podzim. Od té doby se maškarní bál začal pomalu připravovat.

Přišla radní i senátorka

Večerem provázela skupina NOVIOS. Na parketu se vlnili piráti, námořníci, pohádkové postavy, různá zvířata i kněz.

„Jsou tu lidé, co centrum před dvaceti lety zakládali. Také maminky, co Cipíska navštěvovaly, i děti, které se účastnily různých programů. Dnes už jsou dospělé. Třeba Petr Tomčjak a Kateřina Cagalová, moderátoři dnešního večera, to byli jedni z prvních členů našeho centra,“ uvedla s úsměvem Zapletalová.

Večer nabízel bohatý program: vystoupení mladých tanečnic taneční skupiny Zumba s Veronikou, rej masek, soutěž s balonky, fotokoutek, tombolu a spoustu dalšího.

Slavnostního večera se zúčastnila i náměstkyně primátora Milada Sokolová a bývalá senátorka Božena Sekaninová, která při vzniku mateřského centra pomáhala. Při své úvodní řeči nezapomněla zmínit, jak lidé v Cipískovi drží při sobě.

To potvrdil i Karel Pokorský, spoluzakladatel Českého svazu ochránců přírody v Prostějově a dlouholetý spolupracovník MC Cipísek: „S mateřským centrem spolupracuji přes patnáct let. Většina dětí a maminek mě zná pod maskou vodníka a Mikuláše. Chtěl jsem s pořádáním plesu pomoci, ale dnes jsem zde jako čestný host. A toho si moc vážím. V centru panuje přátelská až rodinná atmosféra.“

Ples se vydařil a lidé odcházeli spokojení. „Myslím, že dvacáté narozeniny Cipísek oslavil podle našich představ. Maškarní bál se opravdu povedl a máme jen kladné ohlasy,“ potvrdila Markéta Skládalová, lektorka MC Cipísek a autorka knih o výchově.