„Chřipková epidemie by měla vypuknout během čtrnácti dnů až tří týdnů. Letos bude navíc agresivnější,“ upozornil hlavní hygienik Michael Vít. „Doporučuji všem, především však rizikovým skupinám jako jsou starší lidé, kardiaci nebo diabetici, aby se nechali naočkovat,“ dodal.

Čekárna se začíná pomalu plnit prostějovské praktické lékařce Anně Šulcové. „Zatím léčím převážně nachlazení a záněty horních cest dýchacích. Chřipkovou epidemii očekávám každým dnem,“ řekla s tím, že lidé mají opravdu poslední možnost k očkování. „Mí pacienti, kteří se pravidelně očkují, to už udělali. Je možné, že se ještě objeví pár opozdilců,“ poznamenala lékařka.

Silná chřipka může podle odborníků přivodit rizikovým skupinám vážnější zdravotní komplikace, na které mohou někteří jedinci v krajním případě i zemřít.

„Neponecháváme nic náhodě. Klienty každý rok hromadně očkujeme. Letos jsou před chřipkou tímto způsobem chráněni všichni,“ ujistila ředitelka Domova důchodců v Nerudově ulici v Prostějově Katrin Křupková.