"V rámci plánované obnovy nízkého napětí v lokalitě Dubské, jsme jako obec přikročili k výměně veřejného osvětlení. Současně se zde pokládá i optická síť, zapravujeme a opravujeme chodníky v plné šířce," informuje určický starosta Petr Kouřil a dodává: "Spočítali jsme to na dva půl tisíce metrů čtverečných dlažby a přibližně tisíc metrů obrubníku. Platíme to z obecního rozpočtu."

Další chodníky se budují i v dalších částech. Souběžně se tak pracuje na čtyřech místech.

"Jedná se o chodníky podél výšovské a dětkovské výpadovky. Získali jsme na ně dotaci ve výši dvou a půl milionu korun," vyčíslil starosta s tím, že se s pracemi začalo před čtrnácti dny a hotovo by mělo být do konce září.

I Sokolové se činili

Sokolovna se honosí zbrusu novým parkovištěm. Travnatou plochu nahradila dlažba. "Jedná se o akci místní TJ Sokol. Zvládli jsme ho postavit formou brigád v relativně krátké době. Členům TJ bych tímto chtěl poděkovat, protože zde strávili několik dnů a položili přibližně sedm set metrů dlažby," chválí dobrovolníky Petr Kouřil.

Stavba rondelu v příštím roce

U hlavní křižovatky se hloubí jámy.

"V bezprostřední blízkosti křižovatky jsou páteřní přívody pro lokalitu Dubské. Aktuálně se kope v místech, aby v budoucnu přívody nepřekážely, při stavbě kruhového objezdu, jenž má řešit centrální křižovatku. Chystáme se už na příští rok," vysvětluje Petr Kouřil a doplňuje: "Část Určic tak bude rozkopaná celé prázdniny. Věříme, že v září a říjnu by měly být tyto práce hotové."

Samotná stavba kruhového objezdu začne až v příštím roce, ale současný pracovní ruch s projektem úzce souvisí.

"Navíc ještě plánují Vodovody a kanalizace generální opravu přivaděče pro Prostějov, který vede právě přes zmíněnou křižovatku. To vše musí být hotové předtím, než se začne stavět," uzavírá starosta.