Rozhodla o tom Rada města Prostějova na svém posledním zasedání, která chce v rámci letošního plánu úprav chodníků zrušit parkovací záliv a posunout jej o několik metrů dál.

„Dvě parkovací místa před domem číslo 23, vznikla kvůli bývalé prodejně zdravotnických potřeb. Pohybově omezení návštěvníci obchodu tak měli mnohem snazší přístup. V současnosti tam už prodejna neexistuje a parkovací záliv, který zasahuje do chodníku, neodpovídá stanoveným normám," vysvětlil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Vedení města má v plánu přesunutí parkovacího zálivu uskutečnit v rámci celoplošných oprav chodníků, které městskou kasu přijdou na zhruba šest milionů korun.

„Rekonstrukce chodníků zahájí v polovině května a potrvají zhruba do konce září. Letos na opravu čeká patnáct komunikací pro chodce a je teď na domluvě se stavbaři, který chodník opraví nejdříve. Proto teď ani nedovedu říci, kdy začnou opravy v Palackého ulici," vyjádřil se Jiří Pospíšil.

O parkování u školy nepřijdou

Stávající parkovací záliv v současnosti nejvíce využívají návštěvníci protější základní školy.

„Co se týče rodičů, tak ti většinou jen přistaví u krajnice a počkají, než děti vysednou z auta. Parkovacího místa využívají nejvíce řidiči, kteří jdou do naší školy na návštěvu. Takže pokud by místa měla zaniknout, pak by to možná problém byl, jinak se opravy našeho provozu nijak nedotknou," uvedla ředitelka Základní školy Palackého Prostějov Jana Prokopová.

Obavy však mít nemusí. Nový parkovací záliv vznikne jen o pár metrů dál, před domem číslo 17 až 19.

„Chodníky opravíme v úseku od ulice Podjezd až po vjezd na parkoviště v ulici Mlýnská. Lidé o parkovací stání nepřijdou, dokonce ani rodiče dětí z přilehlé základky. Navíc, pokud vím, mají k dispozici i dvůr školy, kam se dá případně zajet," uzavřela primátorka města Prostějova Alena Rašková.