Čarodějnice v Plumlově: keltská kněžka i volba Miss

Plumlov – Bohatý program si pro čaroděje a čarodějky připravili v Plumlově. Čarodějnický rej bude probíhat v kempu Žralok i na zámku. Čarodějnice se budou do kempu u Podhradského rybníka slétat už od šestnácti hodin.

Čarodějnice přilétají, myslete na nás s fotkouProstějovsko - Čarodějnická rejdění v regionu jsou tady, a vy, kteří se jich ve svých obcích účastníte, si jistě pořizujete i zajímavé fotografie. Svědčí o tom řada snímků, které jste nám poslali v minulých letech. Budeme rádi, když se zapojíte i letos a fotografie s čarodějnickou tématikou nám pošlete. Rádi je zveřejníme včetně vašich zážitků v podobě článků. Své fotografie s popiskem či zajímavé textíky z "vašich" čarodějnic nám můžete poslat na email: karel.rozehnal@denik.cz.

„Slet zahájí vystoupení dětí z místní základní umělecké školy, nebude chybět čarodějnický víceboj, volba Miss čarodějnice a zapálení vatry. Od sedmnácti hodin se o dobrou zábavu postará kapela Novios," pozvala místostarostka Plumlova Gabriela Jančíková s tím, že vstupné na akci je dobrovolné.

Pro ty, kteří si najdou cestu na plumlovský zámek, jsou připraveny čarodějné prohlídky.

„Při tajuplné procházce svíčkami nasvíceným zámkem se lidé setkají s různými druhy čarodějnic, keltskou kněžkou nebo babkou kořenářkou. Návštěvníci se mohou těšit na příběh inspirovaný známou knihou Kladivo na čarodějnice," pozvala na zámek Martina Smékalová z plumlovského informačního centra.

Prohlídky startují v šest hodin večer a potrvají do půl desáté, vychází se každou půlhodinu. 

Kostelcem projdou čarodějnice

Kostelec na Hané – Na průvod čarodějnic a čarodějů zakončený upálením čarodějnice narazí lidé v Kostelci na Hané. „Trasa povede cestou necestou na fotbalové hřiště, kde budou připraveny soutěže, tanec čarodějnic a dobroty z udírny," lákají organizátoři.

Průvod vyjde v sedmnáct hodin od sokolovny.

„V případě nepříznivého počasí bude akce zrušená," dodávají organizátoři. 

Na Bělák zamíří čarodějnice i pionýři

Bělecký Mlýn – Bohatý program si na přelom dubna a května připravili na Běleckém Mlýně. Ve čtvrtek si mohou návštěvníci užít klasické pálení čarodějnic s velkou vatrou a rejem čarodějnic, kterému bude předcházet odpolední program. Ten vypukne od šestnácti hodin a na své si při něm přijdou především ti nejmenší, pro které bude připravený skákací hrad, trampolína a karneval.

Pátek pak bude patřit tradičnímu prvomájovému průvodu, který vyjde o půl jedenácté dopoledne. Nebudou při něm chybět alegorické vozy, projev tajemníka, úderníci, pionýři i svazáci.

S leteckým průkazem do Brodku u Konice

Brodek u Konice – Letecký průkaz budou potřebovat čarodějnice, které se chystají na slet do Brodku u Konice. Čarodějnice se sejdou v osmnáct hodin na náměstí a poté vyrazí v průvodu na fotbalové hřiště, kde na ně budou čekat soutěže a módní přehlídka. Malé i velké čarodějnice mohou soutěžit o nejlepší masku a poté sledovat upálení svých kolegyň.

O dobrou zábavu se postará dívčí skupina Rebelky, nebude chybět ani občerstvení.

A čarodějnice, které zatím nemají letecký průkaz, nemusí zoufat. „Novým členům ho vydáme," slibují pořadatelé. 

V Němčicích zachrání dobro

Němčice nad Hanou – Ze světa se ztratilo Dobro a my ho chceme zpět. S takovým poselstvím se vydají čarodějnice do Němčic nad Hanou.

„Pomoct zachránit Dobro, které uneslo Zlo, mohou všechny malé i velké hodné čarodějnice a čarodějky," lákají organizátoři z němčického Domu dětí a mládeže Orion.

Do záchranné akce se pustí čarodějnice od sedmnácti hodin a vyrážet budou ze třech míst.

„Start je na Sokolské ulici naproti zdravotnímu středisku, na Dukelské a Lomené mezi paneláky a u spořitelny na Horní bráně," upřesnili organizátoři s tím, že vyvrcholení akce proběhne o půl osmé na parketu u stadionu. 

V Tištíně se sladkou odměnou

Tištín - Slet čarodějnic v Tištíně startuje od sedmnácti hodin na hřišti u školy, připraveny jsou soutěže pro děti, čarodějové a čarodějnice dostanou sladkou odměnu. Občerstvení zajištěno.

Pod Kosířem s diskotékou

Čechy pod Kosířem - Čarodějnický rej v Čechách pod Kosířem se bude konat na zahradě multifunkční budovy, sraz je ve čtvrtek v šestnáct hodin na parkovišti před základní školou, připravena je tombola, soutěže, diskotéka pana Petříka a občerstvení z udírny.

Ve Vícově se špekáčkem

Vícov - Pálení čarodějnic ve Vícově začíná v 17.30 hodin na hasičském hřišti, připraveny jsou soutěže pro děti, kromě dobré nálady si vezměte i špekáček a klacek, masky vítány.

Ve Víceměřicích budou házet netopýrem

Víceměřice - Víceměřičtí hasiči, zahrádkáři a OÚ zvou srdečně, všechny děti rodiče a prarodiče ve čtvrtek 30.dubna 2015 na Slet čarodějů a čarodějnic
Sraz masek je v 18.30 hodin, na kopci naproti Antoníčkového. 

„Odtud prolétneme průvodem celou vesnicí, až do Svodnice, kde bude u Chaty připraven táborák a čarodějnické klání v těchto disciplínách – nejhrůznější škleb a jekot, pojídání prstů, hod netopýrem, promenáda s koštětem a další. Čarodějnice a čarodějové všech věkových skupin dostanou špekáček na opékání zdarma," vzkazují pořadatelé.