Začínáte přípravu na ledě. Jaký máte harmonogram?

V pondělí i úterý jsme ještě trénovali na suchu, abychom led nezničili a neudělali více škody než užitku. Na ledě se budeme připravovat jednofázově, protože jsou to náročné položky. Navíc je tady plno hokejových tříd a i děti se musejí vyvíjet a učit se hokej. Pětkrát v týdnu budeme mít trénink a úterky, čtvrtky a pátky se ještě dopoledne budeme připravovat na suchu. Takže v podstatě budeme mít dvě fáze.

Jak jste zatím spokojen s přípravou?

Sešli jsme se v hojném počtu, letní příprava proběhla v pohodě bez jakýchkoliv problémů. Jsem spokojen. Nemám výhrady, uvidí se ale až v sezoně.

Zranění se vám vyhýbají?

Nebylo tam naštěstí nic vážnějšího. Je to všechno v pohodě.

Kdy byste chtěl mít kompletní kádr k dispozici?

Tak oni už tady všichni jsou.

Příliš jmen jste ale neodtajnili.

To ne, ale vesměs jsou tady všichni hráči. Některé věci nejsou dotaženy do konce, tak jsme ještě nezveřejňovali jména. Kádr je plný, ba naopak hráčů je víc než dostatek. V tomto a příštím týdnu ještě budeme zkoušet některé kluky a potom se rozhodneme.

Kolik hráčů tedy máte v kádru?

V pondělí nás na tréninku bylo dvaadvacet, to nepočítám juniory. Chceme ale trénovat s dvaadvaceti až čtyřiadvaceti hráči, aby nás nebylo zbytečně moc. Pro sezonu bych chtěl mít čtyři kompletní pětky plus tři brankáře, ale samozřejmě bych chtěl mít juniorské golmany, kteří by trénovali s námi a chytali juniorku. Aby se otrkali vedle naší jedničky.

Hráči přicházejí vesměs na hostování, nebo přestup?

Šafaříka majitel koupil, o některých ještě budu mluvit s panem Zabloudilem a je možné, že přijdou natrvalo. Většina jich sice bude na hostování, na konci sezony ale možná budeme mít i deset vlastních hráčů, což je polovička kádru.

Přemýšlel jste již o složení pětek?

Formace už mám v hlavě složené, zatím o tom ale nechci mluvit. Budeme to zkoušet, některé přestupy navíc ještě nejsou doladěny.

S doplněním kádru jste spokojen?

Doufám, že to dobře dopadne. Spokojen budu, až budeme o Vánocích odpočívat na předních příčkách (úsměv).

Jaké máte cíle do nové sezony?

Určitě chceme hrát pohledný hokej, který by se líbil lidem. Budeme bojovat o play– off. Pokud se nám podaří v sezoně hrát v horní polovině tabulky, tak bychom byli spokojeni.

Myslíte si, že byste mohli hrát až na úplné špici?

O tom nechci mluvit (smích). Hokej je zrádný sport jako každý jiný a nechci to zbytečně zakřiknout. Budeme se snažit hrát co nejlépe. Pokud bychom to dotáhli až do nejužší špice, tak budu rád nejen já, ale asi i celý Prostějov. Vrátilo by se to i majiteli klubu, jenž by si to zasloužil.

Očekáváte plný stadion?

Sám jsem zvědav. Doufám, že diváci přijdou a poženou kluky dopředu. Věřím, že kluci se jim odvděčí dobrými výkony.

Seznam přátelských utkání je definitivní?

Vypadá to, že ano. V úterý se mi ještě ozvali ohledně jednoho velkého turnaje, tak musím udělat několik změn. Určitě ale začínáme 12. srpna v Blansku a o den později máme doma Frýdek-Místek.

Kapitánem zůstane i letos „Pupa“?

Zatím o tom není jasno. Kapitána si zvolí kluci, až uzavřeme kádr. Podobně je tomu i s brankářskou jedničkou, ukáže se až na ledě.

V loňské sezoně jste v útoku hodně stavěli na Romanu Hlouchovi.

Doufám, že teď již máme silnější útok, že nebudeme muset všechno tahat ve dvou třech lidech a Roman si trochu odpočine. Loni nás bylo hodně málo. Lepili jsme to na kolenou.

Odtajnili jste tři nové posily – Michala Šafaříka, Zdeňka Novosada a Michala Stejskala. Co od nich očekáváte?

Michal Šafařík přišel z Chrudimi. Věřím, že to bude přínos pro naši obranu. Je to dost zkušený hráč, který vyztuží naše obranné řady. Myslím si, že je to velice chytrý kluk, který ví, co od hokeje chce. Něco již v hokeji zažil. Jak na ledě, tak v šatně by měl být vůdčí osobností. Hlavně doufám, že nás bude víc než loni, kdy jsme hráli většinou na čtyři obránce. Zdeněk Novosad i Stejski loni podávali dobré výkony v Šumperku a budu rád, když tyto výkony zopakují a ještě trochu navýší. S centrem, který přijde, by mohli vytvořit silnou útočnou trojku.

Finanční problémy se vás nedotkly?

Vůbec ne. Funguje to naprosto v pořádku, až obdivuji pana Zabloudila, jak to všechno dokáže sám řídit a organizovat. Jsem velice spokojen. Hlavně je to zásluha prezidenta klubu, protože drží celý klub nad vodou a snaží se v Prostějově opět vybudovat kvalitní hokej. Bez tohoto člověka by hokej v Prostějově absolutně nefungoval.

Máte nadějné juniory?

Nadějných juniorů je hodně. Již loni zaskakovali Kolibar, Jedlička, Plzák, velmi dobře hrál Berčák. Tito hráči zůstávají v kádru. Na konci hrál i Skácel a Matoušek, který ale odešel do olomoucké juniorky. Dobrým juniorům určitě dáme šanci, protože je třeba vybudovat si svoje hráče. Nejlepší je, když máte svoje kluky a nemusíte pořád nakupovat. Věřím, že během dvou tří let tu nějaké jméno vyletí. Kluci mají předpoklad, aby nezůstali ve druhé lize a tlačili se nahoru. Je to jenom o jejich vůli, práci a píli.

JIŘÍ MOŽNÝ