„V neděli prvního září letošního roku dojde na základě připomínek obcí a cestujících ke změnám některých jízdních řádů příměstských autobusových linek FTL," potvrdila v úterý Jana Gáborová.

Mluvčí magistrátu přiblížila, že půjde například o úpravu linky 780743 jezdící mezi Konicí a Budětskem.

„Zde bude nově spoj číslo 8 zajíždět v jedenáct hodin a jedenáct minut do obce Raková u Konice z důvodu zajištění obsluhy mateřské školky," uvedla Gáborová.

Na lince 780660, která jezdí mezi Prostějovem a Přerovem pak bude s ohledem na lepší návaznost začátků pracovních dob odpoledních směn uspíšen spoj 16 z Tovačova.

„Nově bude do Prostějova přijíždět již o půl druhé odpoledne," informovala prostějovská mluvčí.

Jana Gáborová upozornila cestující, že k drobným časovým posunům v rámci přestupných návazností dojde i na některých dalších autobusových linkách.

Mluvčí prostějovského magistrátu zdůraznila, že z důvodu zavedení čipových karet v integrovaném dopravním systému na území Pardubického kraje nebudou od 1.9.2013 na linkách FTL zařazených do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) uznávány jízdenky IREDO. Jde o lístky integrovaného systému autobusové a železniční dopravy v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.