„Nyní jde víceméně o rekonstrukci povrchu. Během pátku by měla být dokončena první etapa od náměstí Padlých hrdinů po vjezd do areálu bývalého Agrostroje. Druhá etapa oprav povrchu chodníku bude pokračovat za přejezdem," řekl v pátek dopoledne náměstek primátora Zdeněk Fišer s tím, že chodník vrahovické aleje se brzy promění v cyklostezku.

Právě cyklostezka obyvatelům místní části Vrahovice chybí.

„Aut jezdí čím dál víc. V zimě je u krajnice nahrnutý sníh, na podzim je tu listí. Člověk se bojí ale i v létě. Jestli z cesty vedle silnice udělají cyklostezku, bude to jedině dobře," nechala se slyšet dvaasedmdesátiletá Markéta Černá, která z rodných Vrahovic jezdívá do města za vnoučaty a nákupy.

Bezpečnost především

Dopravní inspektorát Policie ČR s původně zamýšlenou cyklostezkou nesouhlasil a na základě vypracovaného auditu bude nutné provést bezpečnostní opatření.

„Na základě nesouhlasu Dopravního inspektorátu Policie ČR v rámci stavebního řízení město zpracovalo bezpečnostní audit. Z jeho výsledku vyplynula určitá rizika při realizaci stezky pro cyklisty ve Vrahovické," řekla mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Cyklisté se tak po vrahovické stezce v nejbližších dnech neprojedou, nějakou dobu to ještě potrvá.

„Cyklostezka bude dobudována až později. Důležitá je bezpečnost cyklistů. Musí se vytvořit nájezdy, umístit značky u železničního přejezdu a jinde. Na náměstí Padlých hrdinů by podle návrhu Dopravního inspektorátu Policie ČR měla vzniknout bezpečná kruhová křižovatka," nechal se slyšet náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Než se provedou bezpečností opatření, cyklisté se zatím budou muset smířit s cyklostezkou, která vede v krajnici silnice za bílou čárou.