Sborový zpěv bude opět obsahovat šest vánočních koled. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Kompletní texty těchto koled jsou tradičně k dispozici na webu Deníku www.ceskozpivakoledy.cz, kde je k dispozici k volnému stažení i zpěvník.

V Prostějově se k životu probouzí stánkaři a rýsuje se i mobilní kluziště. První zatěžkávací zkouškou projdou už v pátek.
Vánoční start v Prostějově. Rozsvítí se strom, koule a přijedou i huláni

Na stejných webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkají. Na Prostějovsku je tradičním místem náměstí T. G. Masaryka v okresním městě. Akce Česko zpívá koledy je zařazena do oficiálního programu Prostějovské zimy. Společně s veřejností pravidelně zpívají i místní pěvecké sbory.

"Letos se na podiu představí sbor Proměny. Společně s lidmi zazpívají šest koled a následně předvedou i svůj vlastní program," uvedla Martina Drmolová, která má ve své gesci kulturní dění v Prostějově.

Přihlásit se je stále možné

Podle interaktivní mapy je z Prostějovska přihlášeno šest obcí. Přihlásit svou obec můžete jednoduše ZDE.

Letošní akce Česko zpívá koledy se uskuteční ve středu 13. prosince 2023.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Koledy se zpívají i v zahraničí

Nápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku nebo Turecku. „Koledy se dokonce rozezněly i v hlavním městě Kataru,“ prozradila marketingová ředitelka Deníku Jitka Peroutková.

Vánoce, bannerVánoce, bannerZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Prostějovsko. Děkujeme.