Ve středu 8. června od 17 hodin připravili v knihovně netradiční setkání s netradičním spisovatelem Rudolfem Zarathustrou Šnajdrem, autorem humorně a čtivě psané motivační knížky Ano, já chci. Na besedě si zájemci poslechnou ukázky z knížky, čekají na ně ale také nejrůznější hry, soutěže o ceny a další zajímavá překvapení.

Poslední dobou se jako houby po dešti objevily antistresové omalovánky. Pro ty, kdo si chtějí vyzkoušet, zdaje taková zábava opravdu uklidní, připravili v knihovně 13. června v 17 hodin relaxační odpoledne.

„Při kreslení navíc mohou zájemci poslouchat výběr z našich nejnovějších audioknih," nabídla Jitka Kadlecová.

„Na téma „dobrovolnictví", a to jak u nás, tak v zahraničí, si přijde popovídat Kateřina Opatrná z prostějovského Informačního centra pro mládež. Vysvětlí, co to obnáší být dobrovolníkem a proč se do dobrovolnictví vlastně pouštět. Doprovázet ji budou Elena ze Španělska a Marion z Francie, které jistě přidají k dobru vlastní zkušenosti," doplnila knihovnice. Akce se uskuteční 15. června od 17 hodin.

O týden později 22. června v 17 hodin bude v knihovně křtít svou nejnovější knihu Jarmila Pospíšilová – starostka a advokátka. „Když se rojí smrt" je název detektivky, kterou napsala, a zda se kvůli ní musela dát na včelaření, to se dozví ti, co na akci přijdou.

„I tento měsíc čeká na zájemce pravidelná poradna SOS, Senior klub a Tvořivá knihovna. Pro aktivní a tvořivé seniorky jsme na úterý 14.6. od 9 hodin připravili speciální dílnu, ve které si mohou vyrobit vlastní šperky," řekla Jitka Kadlecová na závěr.

Autor: Marcela Žůrková

Program

8.6. středa, 17 hodin, podkrovní sál – Ano, já chci

13.6. pondělí, 17 hodin, podkrovní sál – Relaxační odpoledne

14.6. úterý, 9 hodin, půjčovna – Tvořivá knihovna

15.6. středa, 17 hodin, podkrovní sál – Dobrovolnictví

16.6. čtvrtek, 9–15 hodin, podkrovní sál – Born for design?

16.6. čtvrtek, 13.30 – 14.30, knihovna pro děti – Pohádkové čtení

20.6. pondělí, 19 hodin, podkrovní sál – Setkání se senátorem Láskou

22.6. středa, 17 hodin, podkrovní sál – Křest kknihy Jarmily Pospíšilové

29.6. středa, 17 hodin – Ahinsá neboli Nenásilí