„Chceme stavební práce zahájit ještě letos. přesný termín vám ale nyní z hlavy neřeknu,“ uvedl pro Deník náměstek olomouckého hejtmana František Jura.

Konkrétnější data nicméně hejtmanství později zaslalo.

„V současné době se dokončuje projektová dokumentace, která by měla být předána do závěru května. Stavební práce začnou po výběrovém řízení na zhotovitele stavby předpokládáme srpen 2018,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Eva Knajblová.

„Předpoklad ukončení prací na obou domcích je v prosinci 2018, v případě venkovních sadových úprav v květen 2019,“ dodala.

Alespoň červený domek by se tak měl vrátit k účelu, kterému sloužil původně, a sice k expozici autorových Slezských písní. Domek byl uzavřen na přelomu tisíciletí, podle bývalého hejtmana Jiřího Rozbořila zejména kvůli nízké návštěvnosti.

Rozhledna na Velkém Kosíři
Rozhledna na Kosíři otevře 1. června, v Repechách nejdříve v červenci
Vizualizace finální podoby vrahovického koupaliště
Vrahovické koupaliště opravují, snad otevře už v létě. Jak bude vypadat?

Obavy zažehnány

Později propukla určitá nervozita kolem budoucnosti stavby. Kraj totiž nechal budově odebrat status památkově chráněného objektu. Část veřejnosti se tak obávala toho, že po tomhle kroku nastoupí na místo demoliční čety. Tak se sice nestalo, neutěšený stav budovy ale přetrvával.

„Vypadá to tam, jako by v něm mělo být skladiště. Je to šílené. Objekt je v dezolátním stavu. Úřady jen čekají, kdy spadne,“ uvedl Josef Dolívka, muž, který stál za vznikem původní expozice.

Nakonec se ale zdá, že obavy z dalšího chátrání už nejsou na místě. A že se do Kostelce na Hané i díky rekonstrukci domku stále častěji budou dostávat turisté.

Blížící se opravu ocenil i starosta města František Horák.

„Jsem rád, že dojde na opravu domku. Byl jsem se podívat a je opravdu v havarijním stavu. I nyní se občas návštěvníci města ptají,“ podotkl pro Prostějovský deník.

Plánovaná rekonstrukce dálničních nájezdů u Olšan
Exit u Olšan je v péči stavařů. Řidiče čekají kolony
Obyvatelé sídliště Šárka reptají. Po rekonstrukci západní části se totiž zeleň radikálně změnila. K horšímu.
Ze zeleně máme džungli, stýskají si obyvatelé Šárky