„Jsme tu už od půl deváté ráno. A jestli berou? Jasně, chlapi už vytáhli pěkných pár pstruhů,“ nechala se slyšet Miroslava Abrahámková z Plumlova. Lovit takzvaně „na dírkách“ přijela i se svým manželem, který do čunínského soukromého revíru vyráží často. Ona sama jej doprovází jen občas a v sobotu bylo, navzdory vlezlé zimě, prostě krásně. Vykukující sluníčko se přitom opřelo i do ledu, takže ještě před polednem vstupovali rybáři na led s obavami, jestli se pod nimi neproboří. Však také jeho praskání doprovázely výhružné zvuky.

„Lidé si mohou na povolenku odnést čtyři kusy pstruhů duhových, zbytek, pokud jich chytí víc, si musí zaplatit,“ zmínil se správce areálu Jiří Dohnal. V malém rybníku se dá ovšem ulovit i nějaký ten candát, štika nebo kapr. V tomto období však berou přece jen nejvíc pstruzi.

Na Čertových rybnících se loví nepřetržitě. V zimě je to přes týden slabší, ale o víkendech nebývají nikdy prázdné. „To chodí rybářů víc a nejen z okolí. Dnes třeba ještě čekáme na výpravu až od Hodonína, ale ještě nedorazila,“ poznamenal v sobotu před polednem Jiří Dohlal.

Cena povolenky na sportovní lov v čunínském revíru je 360 korun a platí na dobu dvanácti hodin. Na rybaření „na dírkách“ zapůjčí správce vrták i sekeru.