Momentálně pátrají po člověku, který minulý týden složil u jednoho z hnízd kontejnerů na tříděný odpad starý televizor, toaletní mísu a křeslo.

„Původce tohoto nepořádku se nám ještě nepodařilo zjistit. Pokud ho dopadneme, pak mu může přestupkové oddělení vyměřit pokutu až do výše padesáti tisíc korun,“ potvrdila městská policistka Jana Adámková. Podivuje se, že přestože v Prostějově fungují dva sběrné dvory, lidé odpad vytrvale odkládají k městským kontejnerům.

„My pak ten nepořádek musíme odvážet. Náklady platí město ze svého rozpočtu,“ poznamenala k tomu jednatelka A.S.A. Iveta Jurenová s tím, že tyto peníze mohly jít třeba na podporu mladých sportovců. Na druhou stranu si ale všimla, že nepořádku v ulicích ubývá.

„Když to srovnám se situací před dvěma lety, tak je ho jistě méně,“ konstatovala.

Sběrné dvory jsou otevřeny každý den

„Je to jistě díky sběrným dvorům. Prostějov je jedním z mála měst v republice, kde jsou otevřené každý den,“ dodala.

Sběrný dvůr v Anenské ulici je v provozu od úterý do soboty od devíti hodin do půl druhé, a pak ode dvou hodin do páté odpolední. Novější sběrný dvůr v Průmyslové ulici slouží v pondělí a od čtvrtka do neděle.

„Funguje od devíti do třinácti hodin, pak je půl hodinová pauza, a provoz pokračuje až do sedmnácté hodiny,“ informovala Jurenová a připomněla, že provozní doby obou dvorů se doplňují.

Prostějované tak alespoň jeden z nich najdou vždycky otevřený. Haraburdí, vyjma velkého množství stavební suti a odpadků z domácnosti, tam mohou odevzdat bezplatně.