„Děláme přípravné práce k projektu. Zároveň doufáme, že se ve státním rozpočtu pro příští rok objeví na realizaci centra dostatek prostředků," sdělil na pondělní tiskové konferenci Jiří Rozbořil.

Dále dodal, že Alois Mačák už v budoucnu nebude členem spolku Prostějov olympijský, který by se měl zabývat fungováním projektu a shánění financí na něj.

„Nahradí ho náměstek hejtmana Radovan Rašťák. Má na starosti oblast kultury a sportu, je to tedy poměrně logická volba," vysvětlil Jiří Rozbořil.

Basketbalisté se těší

Některé kluby mají ohledně možného vybudování centra velké očekávání. Patří mezi ně i oddíl prostějovských basketbalistů se základnou mládeže a mužským celkem v nejvyšší tuzemské soutěži.

„Určitě bychom nová sportoviště využívali. Myšlenku na vybudování Národního olympijského centra v Prostějově podporujeme. Předpokládáme samozřejmě také využití pro mládež," uvedl mluvčí basketbalového klubu Orli Prostějov Michal Műller.

K záměrům vedení města, kraje a společnosti TK Plus vlastněné Miroslavem Černoškem, se vyjádřila také primátorka Prostějova Alena Rašková (ČSSD). Prozradila, že je teď hlavní stanovisko ministerstva.

„Nejdůležitější je vědět, že do toho ministerstvo půjde. A nalezení peněz ve státním rozpočtu," podpořila sdělení hejtmana.

Co koupaliště?

Na dotaz novinářů, zda by se definitivním schválením Národního olympijského centra v Prostějově přestalo počítat s koupalištěm v Kostelecké ulici, odpověděla primátorka záporně.

„Realizace projektu by stavbu koupaliště neovlivnila. Předpokládám navíc, že v otázce stavby nebo rekonstrukce prostějovských koupališť padne rozhodnutí v nejbližších dnech," dodala primátorka. Právě na možnou kolizi dvou staveb poukazovala opozice v prostějovském zastupitelstvu. Několik členů při projednávání otázek kolem olympijského centra vyslovilo své obavy o budoucnost plochy, kde by staronové koupaliště mohlo vyrůst.

Zároveň také opoziční zastupitelé požadovali k projektu centra bližší informace.

„Nic se k nám ale nedostalo, nevíme, jaký je stav," řekl Jan Navrátil (Změna pro Prostějov). Uvedl zároveň, že ho trvale mrzí komunikace vedení města v této otázce.

„Nabízeli jsme se na jaře, že bychom pomohli vytipovat vhodné plochy. Pak jsme se ale dozvěděli, že ty už jsou jasně dané," dodal Jan Navrátil. „Nevím, co s projektem bude. Za jeho příznivce se ale nepovažuji," uzavřel opoziční zastupitel.