Zatímco však na první z novinek lidé reagovali spíše pozitivně, druhá přinesla problém pro řidiče. Ti už si zde totiž na celý den bezplatně nezaparkují.

„Parkoviště je určeno pro naše zákazníky. Abychom jim zajistili dostatek volných míst po celý den, již nyní máme nastaven režim - první hodina parkování zdarma, další za poplatek 30 korun," upozornila Kateřina Jašková z tiskového oddělení společnosti.

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto
Jestřábům hrozil konec v první lize!Nyní to však vypadá, že podobný osud potká také parkoviště u druhé prodejny ve městě, v Anglické ulici.

Zatímco před pár týdny se v místě objevily žluté zábrany, budoucnost by mohla být pro obyvatele sídliště ještě méně příjemná.

"Nynější zábrany vymezují prostor parkoviště u prodejny. Co se týče případné instalace závorového systému, v současné době vyhodnocujeme situaci, zda naši zákazníci mají vždy dostatek parkovacích míst pro svůj pohodlný nákup," řekla mluvčí Lidlu Zuzana Holá na dotazy Deníku.

Tato novinka by znamenala, že mimo otevírací dobu Lidlu by místní přišli o desítky parkovacích míst. Bez náhrady.

Stavba národního olympijského centra v Prostějově
Jak dopadne Národní olympijské centrum? Dotaci ani příští rok nedostane

Magistrát: Rozhodnutí je na majiteli

O problému ví i vedení prostějovského magistrátu. Jak bude řešený a zda na toto téma bude jednat s představiteli firmy však zatím není jasné.

"Parkoviště u LIDLu v Anenské ulici je sice veřejným prostorem, nicméně pozemek je soukromý. Vlastník může požádat o omezení vstupu na soukromý pozemek, odbor dopravy souhlasné stanovisko vydal," řekla pouze mluvčí radnice Jana Gáborová.

Podle ní budoucnost parkování u Lidlu zatím zůstává otevřená.

"Zda LIDL omezí užívání parkoviště pouze pro zákazníky prodejny, je na nyní rozhodnutí majitele," dodala.

Ilustrační foto
Nový bazén se teď v Prostějově stavět nebude. Zastupitelé rozhodnutí odložili