Na první pohled zanedbané prostranství před bufetem a skladovacími buňkami bude minulostí.

„Odbor rozvoje a investic zpracoval dokumentaci pro územní souhlas dětského hřiště v areálu TJ Sokol Čechovice, vše na základě podkladů a požadavků zástupců TJ Sokol Čechovice. Předpokládané finanční prostředky na rekonstrukci hřiště jsou vyčísleny na 350 tisíc korun (včetně DPH),“ vysvětlil primátor František Jura.

O hřišti se začalo přemýšlet na jaře.

"Původně měl hřiště vybudovat Sokol na vlastní náklady. Po jednání s městem došlo k dohodě, že se stavba zafinancuje z prostředků Osadního výboru Čechovice," informoval předseda čechovického sokola Josef Sklenář a dodal: "Tento týden se uzavírá výběrové řízení na dodavatele stavby. Do konce letošního listopadu by mělo být hotovo."

Dvojkoncert kapel Respekt a Kokeno uzavřel letošní léto U Rockyho.
VIDEO: Hudební loučení s létem U Rockyho. Podívejte se

Písek, tráva, dřevo a lavička. „Na hřišti budou instalovány tři herní prvky, dopadová plocha bude z části písková, z části travnatý povrch. Hřiště bude oploceno plotem z dřevěných planěk, doplněno lavičkou a sluneční clonou,“ doplnil podrobnosti náměstek primátora odpovědný za investice Jiří Rozehnal.

Termín dokončení prací je určen do listopadu 2020. Akce bude financována z alokovaných prostředků pro Osadní výbor Čechovice.

Překážkový závod v Biokoridoru Hloučela, 19.9. 2020
Extrémní závod u Hloučely: děti zápolily s překážkami i vodou. Tady jsou FOTKY