Nápad uspořádat akci pro širší veřejnost se zrodil v hlavě jednoho z čechovických fotbalových činovníků.

"V minulosti jsme pořádali s přítelkyní halloweena v okruhu blízkých přátel, a protože se rok od roku zvyšovala návštěvnost v našem domě, rozhodli jsme se, že tuto akci přesuneme do veřejného podvědomí, aby se mohly bavit nejen děti našich známých, ale všechny," vysvětluje vznik myšlenky Radim Holyst a vzpomenul premiérový ročník: "V prvním roce jsme prakticky použili rekvizity, které jsme ručně vytvořili a zapojili jsme strašidla, která jsme oblékli do ručně ušitých obleků a masek. S tím vším mi obrovsky pomohl nestor čechovické kopané Marek Začal, který se o devadesát procent těchto věcí postaral a je vlastně spolupořadatelem celé akce."

Letošní druhé pokračování už bylo vylepšené.

"Museli jsme něco přidat a proto díky sponzorům akce jsme si mohli dovolit půjčit kostýmy a celou akci ještě více zpestřit. Z prvního ročníku jsme si odnesli zkušenosti, které aplikujeme do dalších ročníků, aby se dětí více bavily a všichni byli spokojeni," hodnotí Holyst a dodává: "I přesto, že tuto akci nijak extra neprezentujeme a navíc byla přeložena ze soboty na pondělí, přišlo bezmála sto padesát dětí, tedy přibližně čtyři sta padesát lidí a zatím jsem neslyšel žádnou kritiku. Naším krédem je děti strašit - ne děsit, takže si akci pochvalují i rodiče."

Organizátorům se už honí možné vylepšení na další ročník.

"Na trojku se těšíme. Je to pro nás výzva, protože to vždycky posuneme někam dám. Tak to chodí i ve fotbale. Nemůžete stát na jednom místě a čekat, že to stále bude v pořádku. Obrovsky nás těší zájem dětí, které přijdou, jsou převlečené za masky a celý večer si užívají," zamýšlí se Radim Holyst a uzavírá: "Absolutní díky všem co přišli, bez nich by to nebylo. Díky všem co kolem celé akce lítali, velké díky Marovi Začalovi, který je mou velkou oporou. Prostě dělejme takové akce pro děti dál a víc, bude to jednou jedno z mála na co budou vzpomínat."