Celková kapacita čechovické školky tak byla pro příští školní rok navýšena o pětadvacet dětí.

"Nový prostor, je v porovnání s těmi stávajícími neskutečný. Rekonstrukce se opravdu povedla," pochvaluje si vzdušný a barevný pavilon Jana Prokopová, ředitelka čechovické školy.

Budování objektu začalo 1. července minulého roku, práce byly dokončeny minulý týden.

"Byl zbourán starý objekt a na jeho místě vybudován nový. Celkové náklady dosáhly zhruba šestnáct milionů korun," prozradil Zdeněk Fišer, 1. náměstek prostějovské primátorky.

Nový objekt byl slavnostně otevřen ve čtvrtek 28. června a u přestřižení pásky nechyběli představitelé města Prostějov a zhotovitelé stavby.

"Od nového školního roku budeme mít čtyři oddělení. Díky novému pavilonu jsme dokázali pokrýt zájem rodičů o umístění dětí do naší školky," dodala ředitelka Prokopová.

Radost nad modernizací neskrýval ani radní Jiří Pospíšil, který byl před svým nástupem do politiky ředitelem čechovické školy.

"V Čechovicích je spousta mladých rodin s dětmi, které mohou navštěvovat tuto krásnou školku. O rozšíření školky jsme bojovali dlouhé roky a jsem rád, že se to podařilo."

Z šestnáctimilionové částky činila více než polovinu dotace.

"Dotace šla z programu navýšení kapacity mateřských škol. Celkově činila necelých jedenáct a půl milionu korun. Zbytek investovalo město," sdělila Ivana Hemerková, náměstkyně primátorky a dodala:

"Dalších osm set osmdesát tisíc korun schválila Rada na dovybavení. Přes prázdniny tak bude nový pavilon i vnitřně vybavený vším, co děti potřebují."

Město Prostějov se rekonstrukcím mateřských školek věnuje dlouhodobě. Novotou například voní MŠ Šárka nebo MŠ Smetanova. Nejbližší investice se bude týkat mateřské školy Partyzánská.

"Opravovat ji začneme již teď v červenci," uzavřela Hemerková.