Děti soutěžily s opravdovými hráči prvního mužstva. Bavila je střelba na bránu, trefování kuželů či slalom s míčem.

"Přichystali jsme několik stanovišť a bylo vidět, že se děti baví a mají v sobě soutěživost," komentoval předseda pořádající TJ Sokol Josef Sklenář.

"Nevím kde jsou ti opravdoví hráči, žádného, který by si takové oslovení zasloužil tam nevidím," s úsměvem a nadsázkou komentovalo dění na hřišti několik místních odchovanců, kteří už mají svůj fotbalový zenit za sebou.

Šli s kůží na trh a bavili přítomné. Vyhlášení a ocenění nejšikovnějších dětských soutěžících přešlo spontánně do neplánované, ale ostře sledované klání dospělých.

"Byl to okamžitý nápad. Vyzvali jsme přítomné, aby zkusili střelbu na bránu a předvedli své dovednosti před dětmi," vysvětlil Sklenář.

Odvahu ukázat se před početným publikem našlo okolo dvaceti chlapů, vesměs bývalých fotbalistů. Každý přesný zásah šibenice byl odměněn potleskem. Nutno podotknout, že po několika pivech se většině exekutorů moc nedařilo, ale náladu jim to rozhodně nezkazilo.

"Po chlapech jsme vyzvali i ženy a jsem rád, že se nenechaly zahanbit a šly do toho ještě s větším zaujetím, než chlapi. Trefovaly spodní růžky brány a dařilo se jim mnohem lépe než silnějšímu pohlaví," chválil účastnice místní fotbalový boss Sklenář.

Křupavé selátko a hity pro všechny generace. "Je tady pohoda. Přijeli jsme s partou z Vrahovic za Kamilem, který zde hraje. My fotbalisti se známe, je zde spousta kamarádů. Zatančili jsme si, pochutnali na prasátku a dobrém pivku," komentoval Vladimír Krč.

Samotné dětské hřiště za téměř půl milionu korun tak bylo v sobotu důstojně pokřtěno a může sloužit dětem dlouhé roky.