Podobnou zkušenost mají také ve Vrahovicích. Také tamní Sokol, který rekreační areál vlastní, hlásí nižší návštěvnost. „Sezóna zatím nestojí za nic," vyjádřil se k průběhu léta například předseda Sokola Rudolf Raška. Vedení prostějovského aquaparku pak má také jasno. Oproti loňsku ubyla zatím čtvrtiny návštěvníků. Ředitel Domovní správy vlastnící aquapark Koupelky však zatím situaci nevidí černě.

„Loňská sezóna byla enormně úspěšná, za červenec dorazilo na čtyřicet tisíc lidí. Letos je to o deset tisíc méně. Na druhou stranu předloni to bylo ještě mnohem horší. Areál jsme zavřeli už prvního srpna," uvedl Vladimír Průša, který zároveň žehrá na nestálost počasí. „Chybí nám několik opravdu krásných dnů v řadě," posteskl si.

K průběhu letní sezóny se pak vyjádřili také ve Stražisku. zdejší koupaliště patří k velice oblíbeným, i zde však pocítily pokles návštěvníků. „Je to tak ale v celé republice. Loňský rok už se prostě nezopakuje. Zatím je to horší, ale ještě zdaleka nekončíme," zdůraznil starosta obce Jaroslav Kroner. Stražisko si před sezónou nachystalo pro lidi změny v parkování, vybavení i noční koupání, díky kterému má ze všech plováren v okrese otevřeno nejdéle.

Zatímco pak Stražisko má budoucnost jasnou, jiné areály na tom jsou jinak. Koupi vrahovického koupaliště a následnou rekonstrukci musí teprve posvětit zastupitelé. Radní společně se Sokolem už na změny kývli. Stejně tak je v běhu plánované rozšíření prostějovského aquaparku. Velkou neznámou však zůstává osud nezamyslického koupaliště. Tomu loni hrozilo, že se vůbec neotevře. „O budoucnosti se bavíme, uvidíme na podzim," vyjádřil se Vlastimil Michlíček. Koupaliště má nyní městys v pronájmu, budoucnost však zatím není jasná.