Pro návštěvníky byla opět přichystána spousta atrakcí, přehlídka místních firem, zaměstnavatelů a také středních škol a učilišť.

"Letos máme přes padesát vystavovatelů, kapacitně jsou prostory naplněny," informovala ředitelka spolupořádající Okresní hospodářské komory Helena Chalánková.

Nabídka možnosti vzdělání, či pozdějšího pracovního uplatnění byla opravdu rozmanitá. Svá prezentační místa tu měli vojáci, policisté, zdravotníci a také velké podniky zaměstnávající stovky pracujících.

„Burza práce a vzdělání v Prostějově je o setkávání, poznávání a komunikaci se zajímavými zaměstnavateli a zástupci škol. Navíc letos poprvé v krásném Národním sportovním centru v Prostějově, které bylo v roce 2018 vyhlášeno stavbou roku Olomouckého kraje," komentovala Věra Crhanová, ředitelka prostějovského Úřadu práce.

Sázení mladých stromků a keřů ve Vrchoslavicích v sobotu 12. října 2019
Klobouk dolů! Ve Vrchoslavicích sázeli stromy důchodci i batolata

Chci být řezníkem, tam se dobře najím

Široká veřejnost si tak mohla prohlédnout prostory, ve kterých trénují světová tenisová esa Tomáš Berdych nebo Petra Kvitová.

"Není to tu špatné, je tu spousta zajímavých věcí. Nejvíce nás zaujaly zemědělské firmy. Já mám ale už dlouho jasno, co chci dělat," říkal Honza Vystavěl z deváté třídy. V podobném duchu hovořil i jeho bratranec.

"Já chci být opravářem zeměděslkých strojů," dodal Petr Vystavěl.

Spokojený s prezentací a prohlídkou centra byl i Martin Pospíšil.

"Já na rozdíl tady od kluků ještě nejsem rozhodnutý na jakou školu půjdu," sdělil Deníku třetí z kamarádů.

Mezi množstvím stánků se těšily největšímu zájmu ty, které nabízely nějakou zábavu, formou kvízů, soutěží nebo praktických ukázek.

"Mně se to hodně líbilo. Já už mám sice svůj obor vybraný, ale bylo to tu dobré," pochvaloval si jeden z trojice osmáků a jeho parťák dodal: "Já bych chtěl být řezníkem, tam bych se dobře najedl," říkal Emil Šťuka.

"Mně zaujali vojáci, ale více se zajímám o matematiku nebo inženýrství a to jsem tu nenašel," uzavřel Štěpán.

V množství prezentujících se neztratil ani stánek Mediaservisu. Prezentace tištěných periodik tu byla poprvé a rozhodně nezájmem netrpěla.

Burzu práce a vzdělání, organizuje Úřad práce, Okresní hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy České republiky. 

Modré Regionovy postupně nahrazují žluté soupravy. Ranní křížení vlaků v Příkazech
Regionovy zmodraly. Vlaky v kraji dostávají nový vzhled, vylepší i vnitřek