V přízemí jsou naplánovány místnosti pro obecní úřad, knihovna a garáž pro hasičskou techniku. „V prvním patře chceme mít společenskou místnost pro nejméně sto lidí, protože ta tady v obci chybí,“ doplnil starosta. Místní tak nemají kde pořádat oslavy nebo plesy.

Kolik bude stavba stát, ještě přesně není známo, ale celková výše investice by neměla přesáhnout patnáct milionů korun. „Samozřejmě budeme žádat o dotace, bez nich to není možné postavit,“ uzavřel Sedláček.

Na dotace bude obec odkázána zřejmě také v dalším záměru, který si nyní předsevzala. Hodlá totiž vyřešit dopravní obslužnost v místní části Slavíkov.

„Nejezdí tam autobusy, protože chybí silnice,“ upřesnil Sedláček. Lidé to tak mají na autobusovou zastávku i kilometr daleko, jdou-li do Budětska. Nebo musí přes pole na bližší zastávku u silnice směrem na Laškov, ale tudy se v zimě nedá někdy i projít. „Hlavním úkolem je sehnat na silnici peníze, aby do Slavíkova mohl zajíždět autobus, pak budeme jednat se Správou silnic o tom, kdo ji bude udržovat a komu bude patřit,“ uzavřel starosta.