„Ještě dodělat ostrůvek, upravit okolí rybníka a je hotovo," shodli se dělníci z realizační firmy SKANSKA. Prý nejenže srovnají zeminu v okolí nádrže, ale pustí se i do oprav přilehlého chodníku. Pracovníci odhadli, že celá stavba by měla být dokončena za zhruba dva týdny.

„S průběhem prací jsme spokojeni," vzkázal před nedávnem primátor Miroslav Pišťák. Připomněl, že revitalizace má být hotova nejpozději do letních prázdnin.

Náměstek primátora Zdeněk Fišer zmínil, jak málo byla nádrž zabahněna. Stavbaři tak nemuseli řešit nákladnou těžbu a následný odvoz bahna.

„Ta malá vrstva bahna tam zůstane. Je to proto, že jde o chovný rybník," uvedl Fišer.

Voda pro rybník?

Jeho kolegyně Ivana Hemerková ohledně možného brzkého zahájení napouštění drozdovického rybníka netajila značné pochybnosti. Míní totiž, že se hned tak nepodaří dokončit rekonstrukci hráze revitalizované plumlovské přehrady. Právě ta má vodou sytit zmíněný rybník.

„Stále platí, že plumlovskou přehradu začneme napouštět na přelomu května a června. Bude to ihned poté, co na přítoky umístíme srážedla fosforu," ubezpečila Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy.

Revitalizace přijde majitele drozdovického rybníka, kterým je prostějovský magistrát, na necelé čtyři miliony korun bez daně. Rybník v Drozdovicích slouží prostějovským sportovním rybářům k chovu ryb.

Chystá se projekt ozdravění Mlýnského náhonu

Město už chystá i projekt ozdravění Mlýnského náhonu, který do rybníka přivádí vodu. „Tento projekt počítá s vyčištěním koryta náhonu, zpevněním břehů a s výsadbou dřevin na vodním oblouku a ostrůvku," přiblížila náměstkyně Ivana Hemerková. Revitalizace více než půl kilometru dlouhého náhonu bude stát podle dosavadních odhadů téměř osm milionů korun. Většinu sumy má pokrýt dotace.