Situace se výrazně mohla zlepšit stavbou nové haly v ulici Vápenice. Vyrůst měla ve dvorním traktu Domu dětí a mládeže. Jenže vznikla překážka: nesouhlas se stavbou od majitele sousedního pozemku.

"Odvolání na kraj ještě nebylo vyřízené," poznamenal náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že rekonstrukce bývalého Spektra na Vápenici je naopak v běhu. Pro sportovce je to však slabá útěcha: zdejší tělocvična patří k těm menším, navíc slouží zejména aktivitám DDM.

"Museli jsme je kvůli rekonstrukci přesunout. Zredukovali jsme i kroužky, tak snad do dalšího školního roku bude vše nachystané," uvedl člen vedení Sportcentra DDM Jan Zatloukal.

Náhradní plocha?

V případě haly však stále visí ve vzduchu možnost, že vůbec nevznikne. Náhradní plocha navíc ani podle územního plánu prakticky neexistuje, alespoň ne oficiálně.

Spekulovalo se nejprve o využití prostoru v Jezdecké ulici po zbořených kasárnách. Jedinou další možnost pak nabízí prostor mezi aquaparkem a Anglickou ulicí.

Nervozita stoupá

Mezitím však nervozita těch, kteří na novou halu čekají, stoupá.

„Je to špatné, jsme v kontaktu s městem i sportcentrem, které by mělo halu zastřešovat,“ uvádí představitel florbalového klubu SK K2 Prostějov Radek Pařenica.

Právě florbalisté, v Prostějově rozdělení do dvou klubů o celkem zhruba dvou stech hráčích by byli mezi častými uživateli haly. Haly, jejíž výstavba je zatím v nedohlednu.

Už jen samotná lokalita, v níž má vyrůst, však vzbudila vášně na zastupitelstvu. Část opozice, v čele s architektem Františkem Fromlem, poukázal hlavně na nedostatek parkovacích míst. Okolní ulice totiž tak tak kapacitou stačí potřebám zde žijících lidí.

S tím však Radek Pařenica nesouhlasí.

"Argumenty ohledně parkování jsou zcestné. Tato hala by byla hlavně o trénování. Navíc se blízko ní nachází také autobusová zastávka MHD. Je to tedy daleko lepší, než kdyby rodiče museli děti vozit někam na okraj města,“ uvedl s tím že doufá v brzké vyřešení patové situace.