„Sportovní den jsme původně naplánovali na 5. května, ale museli jsme jej zrušit," potvrdil Jaroslav Koribský z Adrenalinsport klubu Prostějov, který akci od roku 2008 dvakrát ročně pořádal. Důvodem je nedostatek financí.

„Nesehnali jsme žádné sponzory a celou akci není možné bez jejich pomoci finančně utáhnout. Požádali jsme proto město o dotace," dodal Jaroslav Koribský.

Zda se tedy budou moct in-line bruslaři projet po severní obslužné, není zatím vůbec jasné.

„Pokud se nám podaří peníze získat, závod uspořádáme buď v září, kdy se tradičně konalo druhé kolo ročníku, anebo v průběhu prázdnin. Zatím je to však otevřené a nemůžu nic slíbit," dodal Jaroslav Koribský.

„Žádostí o poskytnutí finančního příspěvku se nám sešla velká spousta, takže v tuto chvíli vám přesně neřeknu, zda dotaci schválíme," řekla náměstkyně primátora Alena Rašková, která zaštiťuje projekt Zdravé město.

Kam vyrazit na brusle?

Příznivci bruslení na kolečkách nemají mnoho příležitostí, kdy by si mohli hromadně zabruslit.

„Mám pocit, že in-line bruslaři jsou pořád tak trošku ještě opomíjení, i když se situace už zlepšuje. Bylo by fajn, kdyby se peníze na Sportovní den na kolečkách nakonec podařilo sehnat, protože jsem se závodu vždycky rád zúčastnil. Občas jezdím i na bruslařské vyjížďky HEPA BladeNight do Olomouce nebo Přerova, abych si mohl kolektivně zajezdit," řekl Petr Materka z Prostějova.

Bruslení na kolečkách získává rok od roku na větší oblibě a in-linisté, prohánějící se po cyklostezkách či parcích, nejsou ve městě žádnou výjimkou.

„Myslím si, že Prostějov má hodně cyklostezek, které mohou využívat i in-line bruslaři. Na některých je sice zámková dlažba, což pro ně není zrovna ideální, ale jezdit se po nich dá," míní Alena Rašková.

Milovníci tohoto sportu často využívají cyklostezku vedoucí na Kralice na Hané či směrem na Kostelec na Hané, která začala sloužit na sklonku roku 2009.

„Vhodný je také okruh v Kolářových sadech, který je pro in-line bruslaře přímo dělaný," míní náměstkyně primátora. V plánu je také cyklostezka vedoucí z Hloučely až k Mostkovicím, která by cyklisty i bruslaře zavedla přímo na plumlovskou přehradu.