Veřejnost bude mít umělou ledovou plochu k dispozici od pátku 8. listopadu až do neděle 5. ledna zcela zdarma. Město provozovateli uhradí téměř dva a čtvrt milionu korun.

„Lidé budou moci opět bruslit pod širým nebem a mobilní kluziště využívat po dobu devíti týdnů," uvedl primátor František Jura.

Výsledným dodavatelem mobilní ledové plochy, který vzešel z elektronické aukce v rámci zadávacího řízení na výběr dodavatele, je choceňská firma Energo, tedy stejný dodavatel, jako v loňském roce.

„Lidé budou mít k dispozici skříňky s čtyřiadvaceti boxy k odložení věcí. Jednotlivé boxy jsou samostatně uzamykatelné s mincovním zámkem na dvacet korun. Ledová plocha bude opět nasvícena, stejně jako loni. Pro potřeby přezouvání budou využity stávající lavičky, které jsou umístěny pod habry," přiblížil náměstek primátora Jiří Pospíšil a pokračoval: "Od těchto přezouvacích míst bude směrem k ledové ploše položen protiskluzový gumový povrch, aby nedocházelo k poškozování bruslí a dlažby. Na lavičky budou pro zvýšení komfortu pořízeny podsedáky, které budou obsluhou instalovány po provozní dobu kluziště.“

120. výročí gymnázia Jiřího Wolkera - oslavy v prostějovském divadle
Gymnázium Jiřího Wolkera oslavilo 120 let. Podívejte se s jakou parádou

Od devíti do devíti

Provozní doba kluziště je naplánována denně od devíti do jednadvaceti hodin.

"Výjimkou bude Štědrý den a Silvestr, v tyto dny bude provoz pouze do šestnácti hodin," doplnil náměstek Pospíšil.

Za téměř dvouměsíční provoz kluziště zaplatí město 2 240 tisíc korun. Provoz kluziště bude zajišťovat stejně jako v loňském roce Domovní správa Prostějov.

„Lidé budou mít bruslení zdarma s tím, že zpoplatněno bude pouze půjčování bruslí,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová a slíbila, že kluziště nabídne kulturní novinky. 

Plumlovská má nový asfaltový koberec. 18. října 2019
Plumlovská už má nový asfaltový koberec, podívejte se