Veřejnost bude mít umělou ledovou plochu k dispozici od pátku 8. listopadu až do neděle 5. ledna zcela zdarma. Město provozovateli uhradí téměř dva a čtvrt milionu korun.

„Lidé budou moci opět bruslit pod širým nebem a mobilní kluziště využívat po dobu devíti týdnů," uvedl primátor František Jura.

Výsledným dodavatelem mobilní ledové plochy, který vzešel z elektronické aukce v rámci zadávacího řízení na výběr dodavatele, je choceňská firma Energo, tedy stejný dodavatel, jako v loňském roce.

„Lidé budou mít k dispozici skříňky s čtyřiadvaceti boxy k odložení věcí. Jednotlivé boxy jsou samostatně uzamykatelné s mincovním zámkem na dvacet korun. Ledová plocha bude opět nasvícena, stejně jako loni. Pro potřeby přezouvání budou využity stávající lavičky, které jsou umístěny pod habry," přiblížil náměstek primátora Jiří Pospíšil a pokračoval: "Od těchto přezouvacích míst bude směrem k ledové ploše položen protiskluzový gumový povrch, aby nedocházelo k poškozování bruslí a dlažby. Na lavičky budou pro zvýšení komfortu pořízeny podsedáky, které budou obsluhou instalovány po provozní dobu kluziště.“

Od devíti do devíti

Provozní doba kluziště je naplánována denně od devíti do jednadvaceti hodin.

"Výjimkou bude Štědrý den a Silvestr, v tyto dny bude provoz pouze do šestnácti hodin," doplnil náměstek Pospíšil.

Za téměř dvouměsíční provoz kluziště zaplatí město 2 240 tisíc korun. Provoz kluziště bude zajišťovat stejně jako v loňském roce Domovní správa Prostějov.

„Lidé budou mít bruslení zdarma s tím, že zpoplatněno bude pouze půjčování bruslí,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová a slíbila, že kluziště nabídne kulturní novinky.