Stěžují si, že nemají kde jezdit. Když vyjedou na silnici, ohrožují vlastní život, na cyklostezkách bojují s cyklisty, kteří se jim musí složitě vyhýbat.Prostějovská radnice se proto rozhodla vybudovat pro in-line bruslaře v Kolářových sadech okruh.

„Nemáme kde bruslit. Když vyjedeme na cyklostezku, ohrožují nás kolaři, na silnicích zase auta. Projíždět se po chodníku je úplně nemyslitelné, chodci na nás řvou a nadávají. Většina cyklostezek je navíc ze zámkové dlažby, po které se nedá moc dobře jezdit,“ řekla Jana Chovancová z Prostějova.

„Bruslaři v Prostějově opravdu nemají kde jezdit. V centu se nenajde žádný prostor, kde by se mohli vyřádit. Jediná možnost je vyrazit na cyklostezky směrem do Smržic nebo Bedihoště. Cesta tam je ale složitá. Na místo musíte přijet autem a teprve tam se můžete přezout do kolečkových bruslí. Je to komplikované,“ přiznal Jaroslav Koribský z prostějovského Adrenalin sport klubu.

Na silnicích bruslaři mnohdy riskují i své zdraví. Prostějovští řidiči je tam neradi vidí. „Všem bruslařům, kteří jezdí po silnicích bych nasázel pokuty. Nemají tam přece co dělat. Většina z nich navíc neumí pořádně jezdit a po krajnicích se motá. Když mi někdo z nich spadne pod kolo, budu z toho mít problémy já,“ rozčiloval se Martin Holeček.

Město chce bruslařům vyjít vstříc a v Kolářových sadech se chystá vybudovat bruslařský okruh. „Je pravda, že bruslaři v Prostějově moc vyžití nemají. Protože je v Prostějově bruslařů dost, uvažujeme o vybudování takzvaného okruhu. Ve středu navíc otevíráme skejt park v Kostelecké ulici, který mohou využít i in-line bruslaři,“ řekla mluvčí prostějovského městského úřadu Jana Gáborová.