O strategicky výhodné pozemky má radnice eminentní zájem.

"Postupně vykupujeme pozemky za místním nádražím, které považujeme pro město za strategicky výhodné. Některé jsou již v majetku města, o jiných, které navazují na ty, co již máme ve vlastnictví, jednáme jak s Českými drahami a.s., tak se Správou železnic s. p.," potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že dle vyjádření Českých drah prodeji pozemků za kupní cenu v celkové výši téměř 714 tisíc korun (včetně DPH) nic nebrání.

Obytná zóna, park nebo dětské hřiště. Návrhů na to, co vznikne na rozlehlé ploše je celá řada. Jednou z variant je i záchytné parkoviště pro blízký fotbalový stadion.

"Umím si tam představit cokoli, ale parkoviště by pro mě byla poslední volba," má například jasno opoziční zastupitel Petr Ošťádal.

Výstavba cyklostezky mezi paneláky na sídlišti Svobody je ve své polovině. 20.6. 2022
Cyklostezka přes sídliště Svobody už se rýsuje

"Park by se tam hodil"

V podobném duchu hovoří i další obyvatelé žijící nedaleko.

"Celý život bydlím na sídlišti hned u kolejí a pamatuji ještě parní lokomotivy. Nedovedu si představit, že by tam vznikly bytové domy. Myslím, že park se stromy a cestičkami by se tam hodil," sdělil Deníku třeba Viktor Kučera s tím, že parkoviště už přece hned vedle místního je, i když neoficiální.

"Když je fotbal, parkují tam desítky aut a vlezou se, i když přijde hodně lidí," dodal.

Vizualizace nové podoby fotbalového stadionu v Prostějově
Nové tribuny i osvětlení. Prostějov bude mít stadion pro první ligu

Co by tam mohlo v budoucnu vzniknout poodhalil i náměstek Pospíšil. Bezdomovci podle něj přijdou o další rejdiště.

"Pokud mohu zmínit budoucnost, tak v tamní lokalitě je naplánována výstavba parku, odpočinkové zóny, dětské hřiště, parkoviště a bytová výstavba. Pokud se tedy podaří pozemky získat, bude zahájena bezodkladná demolice starého objektu, který byl v minulosti určen pro dopravu. Důvodem je jeho havarijní stav a také to, že jde o lokalitu s častým výskytem nepřizpůsobivých občanů," uvedl Jiří Pospíšil.

Město usiluje o nákup 1352 metrů čtverečných pozemků. Celková plocha pozemků bude po odkupu činit přibližně 2,4 hektaru pozemků.

Vizualizace, která se objevila na webových stránkách města obsahuje bytovou výstavbu, náměstí s vodním prvkem, dětské hřiště, louku i parkoviště.

Co tam nakonec vznikne rozhodne až nové vedení města.