Bližší informace poskytl po pondělním vyhlášení web ministerstva zemědělství.

"Třetí místo v soutěži obsadila obec Vrbátky za její provázanost se zájmovými spolky a za snahu o udržení a obnovu starých tradic. Komise ocenila výchovu a osvětu dětí formou dětských táborů na farmě a prohlídkami historického zemědělského skanzenu. Stejně tak snahu, cíle a vize Zlaty Mádrové, která provozuje Zlatou farmu," uvedla mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

Starostu obce Pavla Novotného úspěch potěšil. A i když jde o čerstvou záležitost, jistou představu o tom, co s odměnou za bronzové umístění má. Vrbátky totiž získali příslib až sedmi set padesáti tisíc korun ze státního rozpočtu.

"Ještě se o tom určitě pobavíme, ale vypadá to na opravu dětských hřišť. V jednání je také úprava bývalých polních cest a udělání tak lokality, kde se budou moct lidé vydávat na procházky bez toho, aby museli do provozu," sdělil starosta pro Deník.

Do celostátního kola klání se čas od času dostanou i další obce z Prostějovska. Naposledy se zadařilo loni Skalce, která se stala finalistou modré stuhy za spolkovou činnost. 

Zámek v Přemyslovicích
Muzeum, ale taky pivovar. Podnikatel Benýšek chce oživit zámek v Přemyslovicích
Ilustrační foto.
Kempy na Prostějovsku letos praskaly ve švech, na příští rok chystají novinky