Pokud tak řidiči chtějí přes něj z Otaslavic jet na Vyškov či směrem do Dobromilic, mají smůlu.

Stejně tak ti, kteří by chtěli využít exit na R 46 ve směru na Vyškov a Brno.

V centru městyse se navíc pracuje na kanalizaci.

Z krátké cesty je 16 kilometrů

Právě na souběh staveb někteří lidé nadávají.

„Jako běžná občanka nechápu, proč se musí dvě věci naráz. Dvě věci, které spolu vůbec nesouvisí," uvedla obyvatelka Brodku, která si nepřála uveřejnit své jméno a příjmení.

Žena dále popsala situaci. Stěžuje si na ni podle svých slov z pozice člověka, který se do Brodku u Prostějova dostává každý den.

„Na křižovatce, která je uprostřed vesnice a nyní je úplně uzavřená, byly donedávna semafory řídící provoz. Teď, když se uzavřel příjezd od Dobrochova, se uzavřela současně i křižovatka. Značení je podle mě velice špatné," dodala.

Do Brodku dojíždí z Otaslavic. Obec, která s Brodkem u Prostějova přímo sousedí, je vzdálená necelé čtyři kilometry. Kvůli objížďkám se však na tachometru auta sčítají.

„Aktuálně je možné jet jedině přes Kobeřice. Jindy krátká trasa má najednou šestnáct kilometrů," poznamenala.

Méně lidí, menší tržby

Nejčastější značkou v Brodku u Prostějova je skutečně v těchto dnech upozornění na slepou ulici, či uzavírku se zákazem vjezdu.

Cesta po staré silnici z vesnice je aktuálně nemožná. Do městyse se tak dostává i méně řidičů.

Pocítila to například i Michaela Synková z čerpací stanice na brodeckém náměstí.

„Určitě jezdí méně lidí, tržba je menší. Sama ale jezdím na trase z a do Prostějova a ta je docela bez problémů. Horší je to s autobusy, které jsou kvůli uzavírkám dost omezené," poukázala žena na to, že obcí projíždí hned několik autobusových linek.

Ty teď mají určené objížďkové jízdní řády, které jsou na webových stránkách jednotlivých společností. Podle nich potrvá výlukový jízdní řád do poloviny července.

Starosta: Situace je mimořádná

Starosta Brodku Radek Rozmánek uvedl, že s podobnou kolizí silničních staveb se ještě nesetkal.

„Situace je mimořádná, ještě jsme neměli takovou kolizi staveb a to hned několika investorů," sdělil k situaci, při níž se do centra městyse dostanete pouze jedním ze čtyř směrů.

Někteří místní však říkají. že situace není zase až tak hrozná.

„Dá se to vydržet. Kolo ani auto nemám, mě osobně se tak práce na silnici nedotýkají. Jsem naopak ráda, že jsme se u některých staveb dočkali," řekla Lenka Pludková, která dodala, že ani staveniště, ve které se polovina Brodku proměnila, ji nebrání žít v městysi spokojeně.