Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg ani další z ostatních kandidátů jej oslovit nedokázali. Přesto, že Dudův favorit Franz do boje o křeslo hlavy státu nepostoupil, trenér prostějovských boxerů do volební místnosti v rámci druhého kola prezidentských voleb přijde. Komu dá hlas se ještě může do 25. a 26. ledna rozmyslet.

Každý hlas může něco změnit, říká dvacetiletý student

Výšovice – Rozhodnout svým hlasem o budoucím prezidentovi přišel o víkednu i dvacetiletý Filip Okleštěk z Výšovic.

„Volby považuji za svou občanskou výsadu a myslím si, že každý hlas může něco změnit. Když někdo řekne u piva, že jeho hlas nemá cenu, tak s ním nesouhlasím. Protože když si to stejné řekne například milión lidí, tak jejich počet už něco znamená," řekl student čtvrtého ročníku Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově.

O příštím prezidentovi měl při volbě jasno.

„Vadí mi kandidáti s komunistickou minulostí, kteří po sametové revoluci otočili. Podle mého názoru by byl dobrým prezidentem Karel Schwarzenberger. Nemá totiž zapotřebí dělat politiku kvůli penězům, protože jich má hodně, ale je na něm vidět, že ji chce dělat pro dobro lidí," míní Filip Okleštěk.

A jaký by podle něj měl být dobrý prezident?

„Neměl by být loutkou, která sebou nechá manipulovat. Měl by mít svůj názor, být neovlivnitelný a respektovaný ve světě," uzavřel student z Výšovic.

SOUVISEJÍCÍ: Volba prezidenta: na Prostějovsku vládne Zeman, druhý je Dienstbier