Silná bouřka, která se přehnala nad Prostějovem ve středu krátce po půl čtvrté odpoledne, zaplavila několik sklepů.

„Odčerpávat vodu pomáhali hasiči čtyřikrát. Jednou v Prostějově, dvakrát v Kostelci na Hané a jednou v Mostkovicích v domě u přehrady,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru v Prostějově Petr Ošlejšek.

Ve Vrahovicích zaplavila voda areál policie, v Kostelci na Hané sklep a kotelnu v rodinných domcích. Profesionálním hasičům při zásazích vždy pomáhali také kolegové z dobrovolných sborů.

Přestože vítr nebyl příliš silný, potýkali se strážci ohně i se stromy, které zatarasily silnice u Suchdola a Vícova. Spadlý strom na komunikaci mezi Mostkovicemi a Smržicemi se dokonce stal příčinou dopravní nehody. Čtyřiasedmdesátiletý šofér Škody 120 v silném dešti kmen přehlédl a narazil do něj.

„Řidiče s lehkým zraněním převezla sanitka do prostějovské nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla u něj negativní. Škoda na vozidle je jedenáct tisíc korun,“ shrnula prostějovská policejní mluvčí Alena Slavotínková.

Včerejší přeprška již nedosáhla takové síly, jako středeční liják. I tak se ale čerpalo ze sklepů v Němčicích a v Nezamyslicích, kde stoupla hladina spodní vody.