Svou ničivou sílu předvedla příroda na Prostějovsku krátce před sobotní půlnocí. Řidičům projíždějícím v nedělním ránu po většině území regionu, se naskýtaly výjevy zkázy. "Jeli jsme ráno na hasičské závody do Pěnčína a podél cesty z Čelechovic na Hané do Stařechovic ležely polámané kmeny jabloní. Při zpáteční cestě směrem na Kostelec na Hané byly k vidění podobné obrazy," komentoval jedenáctiletý Martin.

Orkán rušil věčný odpočinek. "Přišlo to náhle, nejvíce byla zasažena jižní část obce. Podobně silný útok živlů ve Vrchoslavicích nepamatujeme. Největší škody evidujeme na místním hřbitově. Vítr zlomil hlavní kříž a povalil okolo deseti pomníků," informoval Dušan Svozílek, starosta Vrchoslavic.

Místní si dali pracovní neděli

"Největší měrou se zapojili do úklidu hasiči, ale přidala se i spousta občanů. Zprůjezdňovali jsme cesty, odklízeli trosky ze stržených střech a kůlen. Nezvanou návštěvu živlů jsme pojmenovali ´Orkán Luďa´," doplnil starosta.

Vrchoslavčáci jsou nezničitelní. "Vichřice ničila co mohla, ale lidi zůstali pozitivní. Žádná újma na zdraví hlášena nebyla. Hasiči dva dny nespali, ale akci Hasičský úterek uspořádají," smála se místostarostka Adéla Palíšková.

close V noci ze soboty na neděli si prožili obyvatelé Vrchoslavic na jihu Prostějovska peklo. Bouřka lámala stromy, strhávala střechy a nedala pokoj ani nebožtíkům. 26. a 27.8. 2023 info Zdroj: Deník/Adéla Palíšková zoom_in V noci ze soboty na neděli si prožili obyvatelé Vrchoslavic na jihu Prostějovska peklo. Bouřka lámala stromy, strhávala střechy a nedala pokoj ani nebožtíkům. 26. a 27.8. 2023