„Chceme tady být co nejvíce pro lidi, radit jim, odpovídat na otázky, doporučovat nejvhodnější rostliny,“ vyjádřila se Marcela Kyselá, pracovnice botanické zahrady, kterou v těchto dnech zdobí zejména nejrůznější pestrobarevné plody.

Lidé se zájmem o botaniku mohou v měsíci září přijít do oázy klidu v Lidické ulici od úterý do soboty. V tento první víkendový den je otevřeno od deseti do šestnácti hodin, v úterý až pátek pak od osmi do osmnácti hodin. Pondělí však obdivovatelé květeny a zahrádkáři musí vynechat, je zavřeno.

Josef Jankůj, šéf péče o městskou zeleň, tvrdí, že spousta lidí si dosud nemohla vychutnat krásy prostějovské botanické zahrady kvůli své pracovní vytíženosti. Právě ti budou mít nyní příležitost. „Provozní dobu jsme měli zaměřenou spíše na školáky, což se letos změní.“ „Naším cílem je, aby do zahrady chodilo více obyvatel Prostějova, hlavně těch, kteří se ve všedních dnech do zahrady nedostali kvůli pracovním povinnostem,“ potvrdil Jankůj.

Jeho slova podpořila z vlastní zkušenosti Marcela Kyselá. „O sobotách k nám hodně chodí tatínci s dětmi a mladé páry,“ poznamenala.

Od října do dubna bude provozní doba prostějovské botanické zahrady stejná jako dříve. Ve všedních dnech bude otevřeno od čtvrt na osm do tři čtvrtě na čtyři. Od května pak přijde změna, kterou snad návštěvníci uvítají.

„Od května do září bude stejná provozní doba jako teď v září. To znamená delší a rozšířená o soboty,“ informoval Josef Jankůj.