„Není možné, aby v Prostějově fungovalo několik menších klubů. Musí se sloučit pod Fotbal Prostějov, o čemž se rozhodne do několika týdnů,“ prohlásil včera dopoledne František Mikulka, místopředseda Okresního fotbalového svazu Prostějov (OFS).

Bossové TJ Haná Prostějov a 1.SK Prostějov ale fungovat pod jedou vlajkou nemíní.

„Sloučení klubů není na pořadu dne. Náš klub se ale žádné úzké spolupráci s Fotbal Prostějov nebrání,“ vyjádřil se Daniel Kolář, předseda TJ Haná Prostějov.

Ten se domnívá, že sloučení jejich klubu a 1.SK Prostějov je pouze jednou z variant řešení otázky budoucnosti nejen městského fotbalu, ale i využívání zrekonstruovaných sportovišť na sídlišti E. Beneše v Prostějově.

Jiří Kocourek, předseda 1.SK Prostějov, je vůči návrhu OFS ještě vyhraněnější.

„Svaz je pro nás servisní organizací. Má podporovat rozvoj klubů a přispívat k rozšiřování členské základny. Pokud se ale chová jinak a tlačí na rušení mančaftů, měli by jeho členové odstoupit,“ řekl Kocourek, který nevidí jediný důvod, aby ke sloučení TJ Haná a 1.SK vůbec kdy došlo.

„Sešli jsme se zástupci Hané a výsledkem jednání bylo rozhodnutí, že si chceme zachovat své kluby i vlastní základny,“ konstatoval.

Na svazu to vidí jinak

Místopředseda OFS František Mikulka o nesouhlasném stanovisku šéfů klubů ví. Přesto věří, že ještě do konce března ke sloučení svolí.

„Vše je nyní otevřené, o všem se dál jedná,“ nechal se slyšet.

Předpokládá, že velký klub Fotbal Prostějov, jež by převzal členskou základnu obou zmíněných mančaftů, by mohl začít fungovat už od letošního července, tedy po skončení probíhajících soutěží.

Kdo bude správcovat stadionu?

Mikulka připomněl, že radnice zanedlouho rozhodne o správcovství fotbalového areálu na sídliště E. Beneše. Ten chtějí využívat jak fotbalisté TJ Haná Prostějov, tak 1.SK Prostějov.

„Přišly dvě nabídky. Obálky s nimi byly otevřeny ve středu dopoledne,“ informovala včera prostějovská mluvčí Jana Gáborová.

Podotkla, že návrhy posoudí komise, do níž rada města jmenovala místostarostku Alenu Raškovou, místostarostu Pavla Drmolu, tajemníka radnice Lubomíra Baláše, ředitele Domovní správy Prostějov Vladimíra Průšu nebo právníka odboru správy majetku města Pavla Johna.

Na nový trávník hned jak sleze sníh

V komisi bude také referent odboru nakládání s majetkem města Vladimír Hofman a architekt Pavel Fryčák z oddělení rozvoje a investičních záměrů města.

„Členové komise sdělí radě města své stanovisko k nabídkám v pátek. Radní je projednají. Teprve pak se veřejnost může dozvědět, kdo měl zájem o správu areálu,“ reagoval místostarosta Pavel Drmola na dotaz, kdo usiluje o správu hřišť.

Nyní o areál pečuje domovní správa. Prostějovský starosta Jan Tesař předpokládá, že první fotbalisté se tam ukážou hned poté, do z hrací plochy zmizí namrzlý sníh. Radnice přitom chce, aby sportoviště využívali nejen kluby, ale i veřejnost.

Není bez zajímavosti, že prostějovští zastupitelé kvůli zatím nejasným podmínkám provozu sportovišť na sídlišti E. Beneše v úterý nehlasovali o veřejné podpoře prostějovským fotbalovým klubům. Neví se totiž, na kolik mančafty nájem sportovišť přijde.

SOUVISEJÍCÍ:

Nové fotbalové hřiště bude pro klubové i víkendové hráče

Nový klub na Hané by se mohl jmenovat Fotbal Prostějov