Prostějovská nemocnice zubní pohotovost zrušila v roce 2005 a vybudovat novou se nechystá.

„Všechny zubní ambulance provozují v prostějovské nemocnice soukromí lékaři, proto není v silách ani možnostech nemocnice, zubní pohotovost v současné chvíli provozovat," nechala se slyšet mluvčí prostějovské nemocnice Hana Szotkowská.

I v Prostějově ale po prázdnínách začne opět fungovat zubní ordinace s pohotovostním režimem. Alespoň v pracovní dny.

Otevřít má v září a pacienti ji najdou v F-Centru v Melantrichově ulici.

Ošetřit bolest do jednoho dne

„Pohotovostní režim by měl fungovat ve všední dny. Je tu i myšlenka, že by ordinace fungovala o víkendech a ve večerních hodinách, ale to je vše zatím otázkou. Jsem názoru, že by měl být pacient v bolestech ošetřen do 24 hodin," uvedl zubní lékař Martin Feit, který provozuje zubní kliniku APEX medical centrum v Kostelci na Hané.

Tam již teď funguje zubní pohotovost pro Prostějovsko v pracovní dny od 7 do 18 hodin.

„F-Centrum bude rozšířením služeb, které nabízíme v Kostelci. Máme smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami, standardní ošetření je tedy vždy hrazeno ze zdravotního pojištění pacienta. V Prostějově nabídneme zubní ambulanci, stomatochirurgii, dentální implantologii, praktické zubní lékařství a ošetření pacientů v analogosedaci," vyjmenoval zubní lékař Martin Feit.

V F-centru pacienti najdou kromě nových ordinací zubních lékařů, také ordinace lékařů gynekologů, pro operace zákrokový sálek s dospávací místností.

Zubař 24hodin denně? V Olomouci

Zatím míří ti, které přepadne bolest zubů mimo ordinační hodiny jejich lékaře, na pohotovost do Olomouce.   

„Přistěhovala jsem se před časem do Prostějova z Olomouce. Měla jsem problémy po vytržení osmičky, a to takové, že jsem měla zánět v zubu. Tlumila jsem to celý víkend prášky a nevěděla jsem, jak si pomoct, zubař mi pomohl až v pondělí," popsala Jana Malíčková z Prostějova.

V bolestech přežila víkend.

„Možná to byla hloupost, dva dny jsem se trápila, místo, co bych jela na pohotovost do Olomouce. Každopádně by mi tehdy od problému asi ulehčila zubní pohotovost, která by měla stejně jako v Olomouci v pracovní dny a o víkendech 24 hodinový provoz v Prostějově prostě nemáme," dodala žena.