Do akce se během jednoho večera zapojilo a osobní zprávu zastupitelům napsalo sto padesát lidí. Po fotopetici se jedná o další způsob boje za zachování Kaska, které organizuje občanské sdružení Pro Prostějov.

„Vytvořili jsme jednoduché pohlednice, díky kterým mohou lidé kontaktovat své zastupitele a sdělit jim své postoje k zachování společenského sálu v centru města," vysvětlila Irena Košíčková z občanského sdružení. Předtištěný text na pohlednicích vyjadřuje stanovisko, aby byl v centru města zachovaný společenský sál se současnou kapacitou.

„Chceme zachování adekvátního prostoru pro pořádání plesů, koncertů a jiných kulturních programů pro veřejnost," říkají dobrovolníci z občanského sdružení.

Do akce se zapojilo 150 lidí

Možnost poslat prostějovským zastupitelům pohlednici s výzvou o zachování Kaska měli lidé poprvé v pátek na charitativním plese občanského sdružení Pomáhejme tancem. Do akce se zapojilo na sto padesát účastníků plesu nejen z Prostějova, ale i z okolních vesnic či jiných měst.

„Adresovali je většinou těm, které volili nebo se je chystají v říjnu volit. Někteří vybírali zastupitele, které osobně znají," uvedla Irena Košíčková. Zároveň dodala, že k předtištěnému textu lidé připisovali i osobní vzkazy, ve kterých vyzývají k řešení situace.

Nahradit společenský sál nákupní galerií nechce ani Eva Šknouřilová.

„Původní záměr počítal se společenským sálem a s funkční úpravou okolí. K tomuto záměru se chceme vrátit. Vystěhování kulturního sálu z centra je chyba a my chceme ukázat, že to není názor jen několika plesových nadšenců," vyjádřila se.

Další postup

Občanské sdružení plánuje v iniciativě pokračovat i na dalších plesech.

„Infostánek bychom chtěli umístit i na další plesy, minimálně se objevíme ještě na plese 29. března," nechala se slyšet Irena Košíčková z občanského sdružení, které v prosinci zorganizovalo na sociální síti fotopetici. Během jednoho večera se nechala s transparentem požadujícím zachování Kaska vyfotit stovka lidí.

„Veřejnost ukázala, že jí stále záleží na tom, co již před dvěma lety vyjádřilo v petici 2400 lidí. Tedy na tom, aby v centru města zůstal dostupný kulturní sál s kapacitou odpovídající současnému Kasku, a aby firmy soutěžily na základně transparentních pravidel. Pokud se nenajde nové moderní řešení kulturního sálu v centru, lidé ukázali, že si přejí zachování stávajícího společenského domu a jeho efektivnější využívaní," nechal se slyšet Jan Navrátil, šéf občanského sdružení Pro Prostějov.